Magazyn piłkarski Newsy Erik ten Hag zdradza, jak Marcus Rashford odkrył na nowo swoją najlepszą formę

Erik ten Hag zdradza, jak Marcus Rashford odkrył na nowo swoją najlepszą formę

Jarosław Kowalski

Menedżer Manchesteru United Erik ten Hag odrzucił odpowiedzialność za powrót do formy Marcusa Rashforda, twierdząc, że to właśnie angielski piłkarz zasługuje na uznanie. Rashford zdobył 18 bramek i sześć asyst w 29 występach w barwach United, przejmując ciężar zdobywania bramek od Cristiano Ronaldo i ponownie stając się kluczowym graczem zarówno dla klubu, jak i kraju.

Marcus Rashford
Erik ten Hag zdradza, jak Marcus Rashford odkrył na nowo swoją najlepszą formę

Ten Hag: Marcus w tej chwili jest w naprawdę dobrej formie

Ten Hag rozmawiał z Rashfordem jeszcze przed przeprowadzką na Old Trafford, podkreślając swoje pragnienie współpracy z napastnikiem i uczynienia z niego jednego z najlepszych w Europie na swojej pozycji, a obaj teraz zdecydowanie zbierają owoce.

Ten Hag podkreślił jednak, że w jego metodach nie ma żadnej magii i pochwalił Rashforda za pracę włożoną w dojście do tego punktu.

„Nie jestem Harrym Potterem!” – śmiał się coach. „To tylko pewność siebie. Każdy zawodnik musi wyrobić i zdobyć swoją pewność siebie. Rashford walczył o to, zainwestował w to. Oczywiście z moim sztabem trenerskim wprowadzamy struktury, szczególnie w sposobie gry, które dają mu rutynę, której potrzebuje, aby znaleźć się na właściwej pozycji.

„Ale w końcu to zależy od niego, od zawodnika, i kiedy zawodnik ma pewność siebie, wtedy jestem przekonany, że w sposób, w jaki pracujemy – sposób gry jest najważniejszy, ale również środowisko i kultura są również ważne – wtedy zawodnik może osiągać najlepsze wyniki.

„To oczywiste, że Marcus w tej chwili jest w naprawdę dobrej formie, naprawdę dobrej formie. Myślę, że z dnia na dzień, z treningu na trening, z meczu na mecz, przychodzi rutyna. Również linia frontu daje mi teraz pozytywne odczucia, jest coraz silniejsza, a wtedy mogą więcej skorzystać z siebie nawzajem.

„W pierwszej połowie sezonu mieliśmy na przykład wiele problemów w pierwszej linii. Często zdarzały się mecze, w których nie mieliśmy zawodników w 100% sprawnych fizycznie i psychicznie. Teraz jest tego znacznie więcej i Marcus może czerpać jeszcze więcej korzyści z takich sytuacji.

„Stworzyliśmy taką konstrukcję kadry, w której wszystkie pozycje są obsadzone. W składzie potrzebne są różne typy z punktu widzenia technicznego, ale również z punktu widzenia, powiedzmy, ludzkiego i osobowościowego.

„Staraliśmy się uzyskać odpowiednią konfigurację w naszym sztabie i jak dotąd jestem bardzo zadowolony z kadry trenerskiej, którą mam tutaj w Man Utd”.

Źródło: 90min.com

5 / 5. Ocen: 4

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji