Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Filar Arki Gdynia odchodzi z klubu!

Filar Arki Gdynia odchodzi z klubu!

Michał Reszczyński

Koordynator pionu sportowego Arki Gdynia SA, Antoni Łukasiewicz, wraz z końcem bieżącego miesiąca zakończy pracę w klubie. Niewątpliwie jest to spory cios dla Arki, bowiem Łukasiewicz włożył ogromny wkład w pracy w rozwój tego klubu.

Filar Arki Gdynia odchodzi z klubu!

Antoni Łukasiewicz kończy pracę w Arce

Antoni Łukasiewicz – w wielu rolach – był związany z Arką od 2014 roku. Jako piłkarz zadebiutował w żółto-niebieskich barwach 3 sierpnia 2014 roku w meczu przeciwko Dolcanowi Ząbki. Z Arką awansował do Ekstraklasy, zdobył Puchar Polski i Superpuchar w 2017 roku. Był jednym z kapitanów zespołu. Zagrał dla Arki 107 meczów, w których zdobył 7 bramek.
 
Po sezonie 2017/2018 zdecydował o zakończeniu kariery piłkarskiej i zamienił szatnię na klubowe gabinety. W lipcu 2018 roku został kierownikiem wykonawczym pionu sportowego. Rok później – w lipcu 2019 roku – za sprawą decyzji ówczesnego prezesa Wojciecha Pertkiewicza, Łukasiewicz objął stanowisko dyrektora sportowego.
 
– Cieszę się z zaufania jakim obdarzyły mnie władze klubu. Zbieram doświadczenie i muszę przyznać, że ostatni rok był niezwykle intensywny dla mnie i dla osób z którymi bezpośrednio współpracuję. Nie boję się kolejnych wyzwań i odpowiedzialności. Wierzę, że Arka, w której spędziłem ostatnie lata kariery jako piłkarz, teraz będzie miała także pożytek z mojej pracy w roli dyrektora sportowego – mówił Łukasiewicz świeżo po objęciu nowej funkcji.

W sierpniu 2020 roku doszło do zmian w strukturach Klubu, a Antoni Łukasiewicz został koordynatorem pionu sportowego. Do jego zadań należało m.in.: kreowanie i realizacja polityki transferowej, nadzór nad realizacją ustaleń transferowych i kontraktowych, nadzór nad procesem rekrutacji, edukacji i wychowywania zawodników w grupach młodzieżowych, koordynowanie spraw administracyjnych Klubu z obszaru sportu.

W bieżącym roku został absolwentem pierwszej edycji kursu na Dyrektora Sportowego PZPN.

– Od początku mojej obecności w Arce Gdynia, Antoni był osobą zaangażowaną i rzetelną. Wcześniej jako zawodnik, a ostatnie lata jako osoba odpowiedzialna za pion sportowy wspierał Klub swoją pracą, wiedzą i doświadczeniem. Dziękuję za ponad trzy lata, które wspólnie przepracowaliśmy i życzę powodzenia w nowych wyzwaniach – mówi Michał Kołakowski, prezes zarządu Arki Gdynia SA.

– Dziękuję wszystkim, z którymi miałem okazję współpracować w Arce na przestrzeni lat. Było to dla mnie cenne doświadczenie. Nieustannie będę trzymał kciuki za dobre wyniki pierwszej drużyny oraz zespołów młodzieżowych. Wierzę, że ten sezon będzie należał do Arki – powiedział na pożegnanie Łukasiewicz.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

5 / 5. Ocen: 44

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji