Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Igor Strzałek zostaje w Legii

Igor Strzałek zostaje w Legii

Maksymilian Nowak

Igor Strzałek związał się 3,5-letnim kontraktem z Legią Warszawa. 19-latek jest jednym z najzdolniejszych absolwentów Akademii Legii.

Igor Strzałek zostaje w Legii
Igor Strzałek zostaje w Legii (fot. M. Kostrzewa/Legia)

Igor Strzałek (Legia Warszawa). Kto to?

Igor Strzałek trafił do Akademii Legii w wieku 15 lat. Systematycznie przechodził przez kolejne drużyny juniorów i zespół rezerw. W Ekstraklasie zadebiutował w maju 2022 roku w meczu 34. kolejki z Cracovią. Po raz pierwszy w wyjściowym składzie zagrał w 19. kolejce obecnego sezonu w wyjazdowym spotkaniu z Zagłębiem Lubin, wystąpił również w 13 meczach drużyny rezerw. Na początku lutego zagrał swój pierwszy mecz w reprezentacji Polsku U19, w wygranym 3:2 meczu z Czechami, w którym zanotował asystę.

– Nowy kontrakt dla Igora jest nagrodą za jego rozwój, ale również zobowiązaniem, żeby go kontynuował. To kolejny z zawodników Akademii, który może zaznaczyć swoją obecność w pierwszym zespole. Przebieg dotychczasowej kariery Igora jest sygnałem dla naszych juniorów, że systematyczny progres może zaowocować awansem do pierwszego zespołu i – co ważniejsze – utrzymaniem w nim miejsca. Jeśli Igor dalej będzie pracował taktycznie, mentalnie i podwyższał swój poziom, może otrzymać coraz więcej okazji do gry. Cieszymy się, że mamy jedną z najwyższych w Ekstraklasie liczbę minut wśród młodzieżowców, co jest zasługą również indywidualnej pracy z najmłodszymi zawodnikami trenera Kosta Runjaicia i jego sztabu, dzięki której młodzi szybciej adoptują się do warunków piłki seniorskiej – mówi dyrektor sportowy Jacek Zieliński.

W Legii Warszawa pomocnik występuje z numerem 86.

– Od roku często pytano mnie, czy cieszę się, że jestem w jedynce. Na początku – tak, ale szybko chciałem więcej. Nie chciałem tylko być, ale iść do przodu, grać. Sporo nad tym pracowałem, teraz dostaję szanse. Nie mam innego celu indywidualnego niż zasłużyć na grę jak największą liczbę minut, a z czasem stanowić o sile drużyny. Dziękuję również dyrektorowi Zielińskiemu i sztabowi, bardzo się cieszę, że jestem częścią tej grupy – mówi Igor Strzałek.

4.8 / 5. Ocen: 84

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji