Magazyn piłkarski Newsy Marco Asensio rozważa powrót do Realu Madryt

Marco Asensio rozważa powrót do Realu Madryt

Jarosław Kowalski

Marco Asensio ma ofertę przedłużenia kontraktu z Realu Madryt, ale kilka innych czołowych klubów europejskich również nawiązało z nim kontakt poprzez jego agenta Jorge Mendesa.

Marco Asensio
Marco Asensio rozważa powrót do Realu Madryt (foto: Instagram)

Florentino Perez jest fanem Marco Asensio

27-latek dołączył do agencji Gestifute Mendesa rok temu, gdy jego umowa z hiszpańskimi gigantami dobiegała końca. Latem ubiegłego roku źródła bliskie piłkarzowi sugerowały, że Arsenal jest na pudle, aby go kupić – ale decyzja o jego przyszłości została odłożona na później.

W ubiegłym sezonie Asensio przyznał, że nie jest zadowolony z braku ciągłości w klubie. W czerwcu dał znać o swojej przyszłości, w której przyznał, że chce grać więcej i że jest to „ważny moment na podjęcie ważnej decyzji” w sprawie jego przyszłości.

Asensio w tym sezonie nadal ma ograniczony czas gry w drużynie Carlo Ancelottiego, zaczynając tylko trzy z 18 dotychczasowych meczów La Liga i kończąc tylko jeden z nich. Pomimo jego miłości do Realu Madryt, doprowadziło to do powstania znaków zapytania co do jego przyszłości.

Marca donosi, że Los Blancos są zainteresowani przedłużeniem jego umowy, ale kilka innych klubów również się do niego zbliżyło. Żadna z tych drużyn nie została wymieniona, ale uważa się, że Arsenal nadal monitoruje jego sytuację kontraktową.

Uważa się, że Asensio w zeszłym roku skłaniał się do odejścia, a jego priorytetem w przypadku przyszłego kontraktu jest obietnica większej ilości minut na boisku, a nie jakiekolwiek pieniądze. Jednak w ostatnich tygodniach nastąpiło złagodzenie napięć między zawodnikiem a klubem.

Prezes klubu Florentino Perez jest fanem napastnika i wyraził swój podziw dla zawodnika, a Asensio znalazł się od początku w składzie Realu Madryt w niedawnym zwycięstwie z Athletic Club Bilbao. Jego decyzja nie jest ostateczna, ale mówi się, że skłania się ku pozostaniu w stolicy Hiszpanii.

Asensio powiedział latem ubiegłego roku: „Został mi rok kontraktu i mam trzy możliwości, po przerwie międzynarodowej będziemy rozmawiać”. Trzy możliwości, o których wspomniał, są następujące: przedłużyć kontrakt, zostać w Realu Madryt do lata 2023 roku, a następnie odejść za darmo po zakończeniu kontraktu lub szukać wyjścia tego lata za opłatą.”

Asensio dołączył do Realu Madryt w 2014 roku, ale pierwsze dwa sezony spędził na wypożyczeniach w Mallorce i Espanyolu, co oznacza, że w pierwszej kadencji Ancelottiego nie był członkiem pierwszej drużyny.

W Madrycie był w pewnym sensie młodym cudownym dzieckiem, a w swoich pierwszych dwóch pełnych sezonach w klubie, w latach 2016-2018, zdobywał dwucyfrowe liczby. W następnej kampanii zanotował spadek formy, a latem 2019 roku doznał kontuzji więzadeł kolanowych LCL, która wykluczyła go z gry na rok.

Źródło: Mirror.co.uk

5 / 5. Ocen: 6

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji