Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Wisła Płock przedłużyła kontrakt z ważnym zawodnikiem

Wisła Płock przedłużyła kontrakt z ważnym zawodnikiem

Michał Reszczyński

Dawid Krzyżański na dłużej w Wiśle Płock. Ofensywny pomocnik podpisał nową umowę, która obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku.

Wisła Płock przedłużyła kontrakt z ważnym zawodnikiem
Wisła Płock przedłużyła kontrakt z ważnym zawodnikiem

Krzyżański zostaje w Płocku

Urodzony 8 listopada 2001 roku w Radziejowie Dawid Krzyżański jest wychowankiem Kujaw Kozy. Następnie bardzo szybko trafił stamtąd do Lidera Włocławek. Już jako nastolatek został włączony do pierwszej drużyny czwartoligowego klubu, a w sierpniu 2020 roku zasilił drugi zespół Wisły Płock. Dzięki świetnej formie z miejsca stał się tu kluczową postacią, a dobra dyspozycja zaowocowała zgłoszeniem go do rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Ostatecznie zadebiutował w niej jednak w kolejnym sezonie, czyli 2021/2022. Miało to miejsce przy okazji spotkania piętnastej kolejki, kiedy to Wisła mierzyła się na wyjeździe z Wartą Poznań, a ofensywny pomocnik na ostatni kwadrans zmienił Radosława Cielemęckiego. Rundę wiosenną spędził z kolei na wypożyczeniu w drugoligowych Wigrach Suwałki. Latem 2022 roku wrócił do Płocka i w minionych rozgrywkach forBET IV ligi mazowieckiej zanotował w Wiśle II Płock dziewiętnaście meczów, zaliczając przy tym po jednej bramce i asyście.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

4 / 5. Ocen: 44

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji