Magazyn piłkarski Newsy Wolverhampton kupiło za 15 mln funtów Joao Gomesa z Flamengo

Wolverhampton kupiło za 15 mln funtów Joao Gomesa z Flamengo

Jarosław Kowalski

Wolverhampton Wanderers sfinalizowali kontrakt brazylijskiego pomocnika Joao Gomesa za około 15 milionów funtów. 21-latek przechodzi do Wolves z Flamengo, gdzie od debiutu dwa lata temu zaliczył ponad 100 występów.

joao Gomes
Wolverhampton kupiło za 15 mln funtów Joao Gomesa z Flamengo

Joao Gomesa na 5 lat w Wolverhampton Wanderers

W czasie swojej gry w Flamengo, Gomes zdobył w 2020 roku pierwsze miejsce w lidze brazylijskiej, a w zeszłym roku zdobył dublet w Copa do Brazil i Copa Libertadores.

Flamengo zdecydowało się sprzedać Gomesa do Wolves w zeszłym tygodniu, po tym jak odstąpiło od pierwotnej umowy, gdy Lyon przebił ofertę drużyny z Premier League. Gomes poinformował właściciela Lyonu, Johna Textora, że chce przejść do Wolves podczas bezpośrednich rozmów w zeszły wtorek.

Gomes podpisał na Molineux pięcioipółletni kontrakt i stał się szóstym zawodnikiem Wilków w styczniowym oknie transferowym. Julen Lopetegui dodał do swojego składu również Daniela Bentleya, Craiga Dawsona, Mario Leminę, Pablo Sarabię i Matheusa Cunhę.

Będzie rywalizował o miejsce w środku pola Wilków z Rubenem Nevesem, Matheusem Nunesem, Joao Moutinho i Leminą i mógłby zadebiutować w Premier League przeciwko Liverpoolowi w sobotę.

Źródło: birminghammail

5 / 5. Ocen: 6

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji