Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Wymiana na linii Katowice-Wrocław

Wymiana na linii Katowice-Wrocław

Maksymilian Nowak

Na mocy porozumienia pomiędzy GKS-em Katowice a Śląskiem Wrocław, kluby wymieniły się zawodnikami. Do GieKSy dołączył Sebastian Bergier, natomiast do WKS-u przeszedł Patryk Szwedzik.

Wymiana na linii Katowice-Wrocław
Wymiana na linii Katowice-Wrocław

Bergier w GKS Katowice

Sebastian Bergier trafił do GKS-u Katowice na zasadzie transferu definitywnego ze Śląska Wrocław. Piłkarz związał się z naszym Klubem kontraktem ważnym do 30 czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia. 23-letni napastnik jest wychowankiem zespołu z Wrocławia. W sezonie 2018/2019 był dwukrotnie wypożyczany, najpierw do pierwszoligowej Stali Mielec, a następnie do drugoligowych Wigier Suwałki. Latem 2019 roku wrócił na Dolny Śląsk i w ostatnich sezonach występował zarówno z pierwszą drużyną Śląska w Ekstraklasie (31 meczów), jak i z drugą drużyną na szczeblu trzeciej oraz drugiej ligi. W sezonie 2020/2021 strzelił 20 bramek w rozgrywkach eWinner 2 ligi. Wystąpił także w trzech meczach reprezentacji Polski do lat 18.

– Tworząc założenia na zimowe okno transferowe, zakładaliśmy możliwość odejścia z Klubu Patryka Szwedzika, który nie zdecydował się na przedłużenie wygasającego 30 czerwca br. kontraktu. Poszukiwaliśmy zawodnika, który mógłby wzmocnić rywalizację sportową w ofensywie. Jednym z piłkarzy będących w kręgu zainteresowań Klubu był Sebastian Bergier, wychowanek Śląska Wrocław, którym interesowaliśmy się już od dłuższego czasu, natomiast jego pozyskanie dotąd było bardzo trudne. Rozważaliśmy różne warianty i kierunki działań transferowych. Uznaliśmy, że to najlepszy moment, aby wytransferować z Klubu Patryka Szwedzika, chcąc zrobić miejsce w drużynie i w budżecie Klubu dla nowego piłkarza. W procesie decyzyjnym braliśmy pod uwagę wiele okoliczności m.in. właśnie kończący się kontrakt Patryka, oferty na zawodnika, ocenę jego przydatności dla zespołu w rundzie jesiennej, ale również perspektywę na rundę wiosenną bieżącego sezonu, a także sytuację na rynku transferowym. Wiedząc o zainteresowaniu Patrykiem Szwedzikiem przez Śląsk Wrocław, a także o analogicznie kończącym się kontrakcie Sebastiana Bergiera, Kluby doszły do porozumienia w sprawie transakcji wiązanej. W efekcie nastąpiła wymiana zawodników. Wierzę, że Sebastian szybko zaadaptuje się w drużynie, a na boisku uwolni drzemiący w nim potencjał – mówi Robert Góralczyk, dyrektor sportowy GKS-u Katowice.

4.9 / 5. Ocen: 51

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji