Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Jakub Mądrzyk trafia do Miedzi Legnica

Jakub Mądrzyk trafia do Miedzi Legnica

Maksymilian Nowak

Miedź Legnica ogłosiła pozyskanie 19-letniego Jakuba Mądrzyka na zasadzie rocznego wypożyczenia z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Młody golkiper, który ostatnio bronił barw Rakowa Częstochowa, w nadchodzącym sezonie wzmocni rywalizację na pozycji bramkarza drużyny Miedzi.

Jakub Mądrzyk trafia do Miedzi Legnica
Jakub Mądrzyk trafia do Miedzi Legnica (Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu)

Mądrzyk spędził ostatnie rozgrywki na wypożyczeniu w Stomilu Olsztyn, gdzie zaprezentował się jako jeden z najlepszych bramkarzy eWinner 2 Ligi. W pełnym wymiarze czasowym wystąpił we wszystkich spotkaniach ligowych swojego zespołu, a także dwukrotnie stanął w bramce podczas starć barażowych o awans do Fortuna 1 Ligi. Mimo przegranej w decydującym pojedynku z Motorem Lublin po rzutach karnych, Olsztynianie mogą być dumni z osiągnięć swojego bramkarza. Mądrzyk utrzymał czyste konto aż piętnastokrotnie, a jego świetne występy zaowocowały powołaniami do młodzieżowych reprezentacji Polski.

Po pomyślnie zaliczonych testach medycznych i rozmowie z trenerem Radosławem Bellą oraz szkoleniowcem golkiperów Andrzejem Olszewskim, bramkarz oficjalnie związał się umową z Miedzią. Młody zawodnik wyraził radość z nowej szansy na rozwój swojej kariery, mówiąc: „Decyzję o transferze podjąłem wspólnie z klubem i agentem, kierując się tym, co będzie najlepsze dla mojego dalszego rozwoju. Chciałbym jak najlepiej zaprezentować się na wyższym poziomie niż w ubiegłym sezonie i pomóc Miedzi w powrocie do PKO BP Ekstraklasy”.

5 / 5. Ocen: 59

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji