Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Nowa umowa Wiktora Bogacza w Miedzi Legnica

Nowa umowa Wiktora Bogacza w Miedzi Legnica

Maksymilian Nowak

Wiktor Bogacz podpisał nową umowę z Miedzią Legnica. 18-letni napastnik związał się z klubem do grudnia 2025 roku.

Nowa umowa Wiktora Bogacza w Miedzi Legnica
Nowa umowa Wiktora Bogacza w Miedzi Legnica (fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu)

Wiktor Bogacz nadal w Miedzi Legnica

Młody napastnik dzięki dobrym występom w drużynach młodzieżowych Miedzi już we wrześniu 2021 roku otrzymał możliwość trenowania z pierwszą drużyną zielono-niebiesko-czerwonych. Rozwój gracza przyhamowały wówczas jednak kontuzje. Od stycznia młodzieżowiec regularnie trenuje, występując w zespołach trzecioligowym i U19. 

Perspektywiczny zawodnik w szybkim tempie nadrobił stracony czas, wracając do wysokiej dyspozycji. Z Miedzią II zdobył Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Legnica, awansując właśnie do wojewódzkiego finału rozgrywek. Swoją postawą zapracował na ponowne treningi z pierwszą drużyną i zgłoszenie do rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy. Wyróżnia się znakomitymi warunkami fizycznymi, jest silny i szybki. Nowa umowa będzie wiązać Bogacza z Miedzią do końca 2025 roku. Zawiera również opcję przedłużenia o kolejne dwa lata. 

– Wiktor to zawodnik, który ma przede wszystkim bardzo dobre warunki fizyczne. Jest wysoki, a do tego bardzo silny jak na swój wiek i szybki. Oby tylko omijały go kontuzje. Myślę, że gdyby nie one, zdecydowanie wcześniej mógł trenować z pierwszą drużyną, pomagając juniorom i drugiemu zespołowi w zdobywaniu bramek. Teraz jego forma zwyżkuje. Pomógł rezerwom w Pucharze Polski, a ostatnio zdobył bramkę w meczu z Górnikiem II Zabrze. Jest to zawodnik perspektywiczny, który może na stałe zagościć w pierwszej drużynie. Ma duży spokój jeśli chodzi o wykończenie akcji. Nie szuka tylko tego, żeby ładnie uderzyć, ale przede wszystkim stara się oddać skuteczny strzał, dający bramkę. Jest lewonożny, a tacy zawodnicy są pożądani w każdym zespole – ocenia trener Grzegorz Mokry. 

W Legnicy nikt nie ma już wątpliwości, że drużyna Miedzi w przyszłym sezonie grać będzie na zapleczu ekstraklasy. Nie trzeba w tym przypadku zerkać nawet na kursy bukmachera Fortuna.

5 / 5. Ocen: 84

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji