Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Damian Michalik w Miedzi Legnica

Damian Michalik w Miedzi Legnica

Maksymilian Nowak

Skrzydłowy Damian Michalik dołącza do drużyny Miedzi. Szybki i skuteczny pod bramką rywali gracz podpisał z Miedzią 2-letnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok. Nad Kaczawę przenosi się na zasadzie transferu definitywnego ze Stali Rzeszów.

Damian Michalik w Miedzi Legnica
Damian Michalik w Miedzi Legnica

Michalik trafia do Legnicy

Damian Michalik, szybki i skuteczny skrzydłowy, dołącza do drużyny Miedzi. Zawodnik podpisał z klubem 2-letnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok. Transfer Michalika związany jest z definitywnym przejściem z drużyny Stal Rzeszów do Miedzi Legnica.

Michalik w zakończonym sezonie należał do najskuteczniejszych graczy Fortuna 1 Ligi. W 32 meczach zdobył 10 bramek i zanotował 10 asyst, co uczyniło go najlepszym strzelcem rzeszowskiej Stali. Warto dodać, że była to druga z rzędu kampania, w której zanotował dwucyfrową liczbę zarówno goli, jak i asyst. Łącznie wystąpił w 129 spotkaniach na zapleczu PKO BP Ekstraklasy, zdobywając 19 bramek i zaliczając 21 asyst. W niższych ligach rozegrał 88 meczów, w których strzelił 24 gole i zanotował 20 asyst. W 6 spotkaniach Fortuna Pucharu Polski zdobył 2 bramki i zaliczył asystę. Ponadto, w 3 meczach barażowych zanotował asystę. W szatni Miedzi, dynamiczny skrzydłowy spotka znajome twarze. Z Kamilem Drygasem grał już razem w Zawiszy Bydgoszcz, natomiast z Andrzejem Niewulisem dzielił szatnię w Rakowie Częstochowa.

Mam nadzieję, że z Miedzią bardzo szybko znajdę się w PKO BP Ekstraklasie. Wizja rozwoju klubu i jego cel, którym jest powrót do elity, by zadomowić się w niej na stałe, przekonały mnie do przyjścia do Legnicy – powiedział Damian Michalik po związaniu się umową z Miedzią.

5 / 5. Ocen: 59

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji