Magazyn piłkarski Newsy Jamal Musiala będzie stałym punktem w składzie Bayernu Monachium

Jamal Musiala będzie stałym punktem w składzie Bayernu Monachium

Jarosław Kowalski

W 27 występach we wszystkich rozgrywkach Jamal Musiala zdobył już 14 bramek i 10 asyst, co daje mu trzecie miejsce w Bundeslidze pod względem liczby bramek (10) i piąte pod względem liczby asyst (6). Bez wątpienia jest jednym z najbardziej produktywnych napastników Bayernu w tym roku i był jednym z niewielu jasnych punktów niemieckiej reprezentacji na Mistrzostwach Świata w Katarze, mimo że po raz kolejny nie udało się wyjść z fazy grupowej.

Jamal Musiala
Jamal Musiala będzie stałym punktem w składzie Bayernu Monachium (Instargram)

Jamal Musiala wyrósł na gwiazdę Bayernu

Jego solowa akcja i gol w wygranym 4-2 meczu z VfL Wolfsburg oddaje część tego, co czyni go tak kuszącym talentem. Przejął posiadanie piłki bliżej połowy boiska niż pola Wolfsburga, zmienił kierunek, przyspieszył z piłką przy nodze, spalił obrońców, stworzył sobie pół jarda przestrzeni i zakopał piłkę w lewym dolnym rogu, zapewniając Bayernowi przewagę trzech bramek.

Ze względu na to, jak skuteczny był dla Bayernu, według nowych informacji Sport1.pl, Julian Nagelsmann i zarząd klubu są zgodni co do tego, że Musiala powinien być i będzie podstawowym graczem w wyjściowym składzie. W przeszłości Nagelsmann był bardziej otwarty na przesuwanie młodzieńca na ławkę rezerwowych po mniej efektywnych występach, ale w przyszłości nie będzie to już tak częste. W obecnej trajektorii i rozwoju zawodnika należy się spodziewać słabszych występów. „Tak młody zawodnik zawsze będzie miał wahania w wynikach. Ale Jamal jest jednym z najlepszych piłkarzy, jakich mamy w składzie” – powiedział niedawno prezes klubu Herbert Hainer.

W trzech pierwszych meczach Bundesligi w 2023 roku, w których padły remisy 1-1 z RB Leipzig, FC Koln i Eintrachtem Frankfurt, Musiala nie zaprezentował się tak dobrze, ale przywrócił istniejący wcześniej poziom zaufania swoimi dominującymi występami w wygranej 4-0 nad Mainz (DFB-Pokal) i 4-2 nad Wolfsburgiem. W obu zwycięstwach strzelił bramkę i był zawsze obecny w atakach Bayernu.

W zwycięstwie nad Moguncją Nagelsmann przeszedł na system trójkowy, a następnie powrócił do systemu czwórkowego w meczu z Wolfsburgiem i podobno przeprowadził wiele rozmów z Musialą, aby pomóc mu taktycznie w obu systemach. Na podstawie obecnych dowodów widać, że te rozmowy były owocne. Naturalnie, biorąc pod uwagę jego dalszy rozwój, nie powinno dziwić, że zarząd Bayernu już teraz aktywnie planuje zaoferować Musiale przedłużenie kontraktu ze znacznym wzrostem wynagrodzenia. Jego obecny kontrakt obowiązuje do czerwca 2026 roku i zarabia on obecnie osiem milionów euro rocznie plus premie.

Źródło: Sport1.pl

5 / 5. Ocen: 5

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji