Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Kacper Przybyłko w Warcie Poznań

Kacper Przybyłko w Warcie Poznań

Maksymilian Nowak

Kacper Przybyłko, 18-letni środkowy obrońca młodzieżowej reprezentacji Polski, dołączył do drużyny Warty Poznań. Po zakończeniu swojego kontraktu z Wisłą Kraków pod koniec czerwca, Przybyłko podpisał roczną umowę z automatycznym przedłużeniem o kolejne 2 lata w przypadku osiągnięcia określonych celów sportowych.

Kacper Przybyłko w Warcie Poznań
Kacper Przybyłko w Warcie Poznań (fot. Klaudia Berda)

Przybyłko zagra w Poznaniu

Tomasz Pasieczny, pełniący obowiązki dyrektora sportowego Warty Poznań, powiedział: „Sprowadzając Kacpra, kontynuujemy naszą politykę transferową, która rozpoczęła się zimą. Chcemy angażować młodych i utalentowanych polskich piłkarzy. Wierzymy, że ten kierunek transferowy, w połączeniu z doskonałą pracą naszej akademii, zagwarantuje przyszłość klubu. Obserwowaliśmy Kacpra podczas jego występów w reprezentacji Polski U-18. W niedzielę stało się jasne, że pojadzie na mistrzostwa Europy U-19. To, że jest jednym z czterech zawodników urodzonych w 2005 roku, którzy otrzymali powołanie na ten turniej, doskonale obrazuje, jak wielki talent posiada„.

Kacper Przybyłko przyszedł na świat 5 lutego 2005 roku w Krakowie. Swoją piłkarską karierę rozpoczął w lokalnych klubach Hutniku i AS Progress, a w 2016 roku dołączył do Wisły Kraków. W 2018 roku grał przez pół roku w Zagłębiu Lubin, a następnie powrócił do Białej Gwiazdy. W poprzednim sezonie występował w Centralnej Lidze Juniorów U-19, gdzie zajął 4. miejsce w tabeli z Wisłą Kraków, tracąc zaledwie jeden punkt do podium. W sumie w poprzednim sezonie rozegrał 24 spotkania, zdobywając 1 bramkę i notując 1 asystę. W maju tego roku został zgłoszony przez Wisłę do rozgrywek Fortuna 1. Ligi, ale nie zadebiutował jeszcze w pierwszym zespole.

Kacper Przybyłko wyjaśnił swoją decyzję o dołączeniu do Warty, mówiąc: „Zdecydowałem się dołączyć do Warty, ponieważ jest to profesjonalny klub z bardzo dobrą etyką pracy, co pozwoli mi się rozwijać i przyczyniać do sukcesów w PKO BP Ekstraklasie„.

W piątkowym meczu towarzyskim reprezentacji Polski U-19 przeciwko Warcie Poznań, Przybyłko miał okazję zagrać przeciwko swoim nowym kolegom. Po zgrupowaniu w Opalenicy został powołany na mistrzostwa Europy U-19. Młodzi reprezentanci Polski wylądowali na Malcie, gdzie 3 lipca zmierzą się z Portugalią, 6 lipca z gospodarzami i 9 lipca z Włochami. Po zakończeniu turnieju Przybyłko dołączy do treningów pierwszego zespołu Warty.

Nowy nabytek Warty, mający 190 cm wzrostu, ma wiele mocnych stron, takich jak boiskowy charakter, nieustępliwość i pracowitość. Jest również wszechstronny pod względem gry obiema nogami. Warta wierzy, że Przybyłko szybko zintegruje się z zespołem i przyniesie kibicom wiele radości.

Kacper Przybyłko to drugie letnie wzmocnienie Warty Poznań. Wcześniej klub podpisał kontrakt z chorwackim napastnikiem, Dario Vizingerem. Nowy sezon PKO BP Ekstraklasy rozpocznie się 21 lipca, a pierwszym przeciwnikiem Warty będzie Pogoń Szczecin. Sprawdź już teraz cały terminarz Ekstraklasy 2023/2024.

4.9 / 5. Ocen: 55

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji