Magazyn piłkarski Newsy Kontrakt Leo Messiego wygasa – czy Argentyńczyk zmieni barwy klubowe?

Kontrakt Leo Messiego wygasa – czy Argentyńczyk zmieni barwy klubowe?

Jarosław Kowalski

Jeden z najlepszych piłkarzy świata, Lionel Messi, latem 2021 roku związał się z francuskim Paris Saint-Germain, podążając tym samym za podobnymi krokami ze strony innych znakomitych piłkarzy z całego świata. W czerwcu tego roku kontrakt Argentyńczyka ma się zakończyć. Czy jednak to oznacza, że piłkarz zmieni swoje barwy klubowe i opuści Paryż?

messi psg
Kontrakt Leo Messiego wygasa (foto: Instagram)

Gdzie będzie grał Messi? Kierunek – Arabia?

Już od wielu miesięcy trwają spekulacje, według których Lionel Messi miałby podążyć za Cristiano Ronaldo i przenieść się do Arabii Saudyjskiej na swoją piłkarską emeryturę. Nie ulega w końcu wątpliwości, że czasy Messiego są bliskie końcu, a piłkarz najprawdopodobniej nie wystąpi już w ważniejszym turnieju reprezentacyjnym. Najlepszą ofertę miało Messiemu zaproponować saudyjskie Al-Hilal – było to aż 350 milionów euro za sezon. Taką propozycję wręcz trzeba rozważyć – a Argentyńczyk miał na to naprawdę dużo czasu.

Leo Messi najprawdopodobniej zostanie w PSG

Choć Saudyjczycy w kontekście proponowanej gaży na pewno są w czołówce, jak donosi Gazeta Lokalna, Lionel Messi najprawdopodobniej pozostanie w Paris-Saint Germain. Wbrew pozorom, powodem tej decyzji miały być nie tylko sprawy finansowe. Messi sam miał zdecydować się na pozostanie w Paryżu – a wiadomośc tę potwierdził Fabrizio Romano, znany ze swoich sprawdzonych i pokrywających się z prawdą plotek.

Pozostanie Messiego w PSG jest ważną sprawą nie tylko dla samego zainteresowanego, ale i oczywiście dla PSG. Zwłaszcza że piłkarz – mimo swojego wieku – jest w wyśmienitej formie. W 24 meczach w barwach PSG zdołał strzelić 15 bramek i zaliczyć czternaście asyst. Można więc powiedzieć, że brał aktywny udział przy większości bramek. Świetnie radził sobie również na zakończonym pod koniec ubiegłego roku w Katarze mundialu, na którym zdobył siedem bramek i trzy asysty, ostatecznie prowadząc reprezentację Argentyny do tytułu mistrzowskiego.

Jak zakończy się sprawa jego transferu? Czy jego następny kontrakt będzie ostatnim w karierze? Odpowiedzi na te wszystkie pytania powinniśmy poznać w najbliższym czasie.

5 / 5. Ocen: 5

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji