Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Marko Dijaković wzmocnił szeregi GKS-u Tychy!

Marko Dijaković wzmocnił szeregi GKS-u Tychy!

Maksymilian Nowak

GKS Tychy ma przyjemność ogłosić znaczące wzmocnienie swojego zespołu – 21-letni austriacki obrońca oraz utalentowany młodzieżowy reprezentant kraju, Marko Dijaković, dołącza do drużyny pod wodzą Dariusza Banasika. Kontrakt z nowym piłkarzem został oficjalnie podpisany i obowiązywać będzie do końca czerwca 2025 roku, z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Marko Dijaković wzmocnił szeregi GKS-u Tychy!
Marko Dijaković wzmocnił szeregi GKS-u Tychy!

Marko Dijaković trafia do GKS-u Tychy

Marko Dijaković rozpoczął swoją piłkarską karierę w klubie Wiener Sport-Club, skąd przeniósł się do drużyny AKA Austria Wien, gdzie grał przez trzy sezony. Kolejnym krokiem w jego sportowej podróży był klub SK Rapid Wien. To właśnie stamtąd przybywa do Tychów, aby wzmocnić GKS.

Dotychczasowy dorobek Dijakovicia obejmuje 88 rozegranych meczów, w których spędził na boisku ponad 7000 minut. Zdobył łącznie 10 bramek i zanotował 2 asysty. Nowy obrońca Tyszan może również poszczycić się udziałem w austriackiej reprezentacji U18, w której zanotował 4 trafienia oraz 1 asystę.

Marko Dijaković wyróżnia się wysokim wzrostem wynoszącym 185 cm oraz jest lewonożny, co dodatkowo zwiększa jego wartość dla drużyny. Jego przybycie do GKS-u Tychy stanowi istotne wzmocnienie w perspektywie planów zespołu na przyszłość.

„Jestem niezmiernie podekscytowany i zmotywowany, że mogę dołączyć do zespołu GKS-u Tychy. Widzę w klubie ogromny potencjał, a także pasję zarówno ze strony zawodników, jak i kibiców. Będę robił wszystko, aby pomóc drużynie osiągnąć sukcesy i spełnić oczekiwania fanów. To dla mnie niewątpliwie wielkie wyzwanie i jestem gotów do podjęcia pracy w barwach GKS-u” – skomentował Marko Dijaković po ogłoszeniu swojego transferu.

Dodatek hashtaga #Dijakovic2025 to symboliczne podsumowanie tej ważnej decyzji klubu oraz gracza, tworząc optymistyczny nastroj wśród kibiców przed zbliżającym się sezonem.

5 / 5. Ocen: 41

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji