Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożna Marko Podoliak w Wiśle Płock na kolejne dwa lata

Marko Podoliak w Wiśle Płock na kolejne dwa lata

Maksymilian Nowak

Marko Podoliak podpisał z Wisłą Płock profesjonalny kontrakt ważny do 30 czerwca 2025 roku. Ukrainiec w barwach Nafciarzy gra na pozycji pomocnika.

Marko Podoliak w Wiśle Płock na kolejne dwa lata
Marko Podoliak w Wiśle Płock na kolejne dwa lata

Podoliak zostaje w Płocku

Marko Podoliak urodził się 4 maja 2004 roku we Lwowie i już w bardzo młodym wieku zaczynał swoją piłkarską edukację. Rozpoczął treningi w akademii Karpatach w wieku sześciu lat, a w wieku trzynastu lat przeniósł się do renomowanej akademii Dynama Kijów. W międzyczasie podpisał swoje pierwsze profesjonalne umowy, co było wyjątkowym osiągnięciem w jego karierze.

W sezonie 2021/2022 dołączył do rozgrywek Ligi Młodzieżowej UEFA, pomimo że był rok młodszy od większości swoich rywali. Jego umiejętności szybko przyciągnęły uwagę ekspertów w dziedzinie piłki nożnej.

W początkach 2022 roku, z powodu trudnej sytuacji politycznej w swoim kraju, Podoliak podjął odważną decyzję i przeniósł się do Anglii, aby dołączyć do akademii Bracknell Town FC, występującej na siódmym poziomie rozgrywek, znanej jako Southern League Premier South. Nie minęło wiele czasu, zanim awansował do pierwszego składu.

Wiosną 2023 roku Marko Podoliak został zaproszony na zajęcia Wisły II Płock i po kilku tygodniach procedur transferowych został zgłoszony do rozgrywek IV ligi mazowieckiej. To wyjątkowe osiągnięcie pozwoliło mu zadebiutować jeszcze w sezonie 2022/2023 i zdobyć uznanie kibiców. W obecnej kampanii zaliczył trzy ligowe mecze i jeden w Okręgowym Pucharze Polski (Płock), w którym zanotował dublet przeciwko Unii Iłów. Wcześniej miał także nieoficjalny debiut w pierwszej drużynie, wchodząc z ławki rezerwowej w meczu towarzyskim z Mławianką Mława.

Pozostaje czekać, czy wiadomości o nowym kontrakcie Podoliaka przyjmą z entuzjazmem również kibice płockiej Wisły.

5 / 5. Ocen: 51

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji