Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Marcel Wramba w Wiśle Płock

Marcel Wramba w Wiśle Płock

Maksymilian Nowak

Wisła Płock pozyskała obrońcę Marcela Wramba. Zawodnik przeszedł do klubu z Ekstraklasy na zasadzie wypożyczenia. Wcześniej 16-latek grał w drużynie WSP Wodzisław Śląski.

Marcel Wramba w Wiśle Płock
Marcel Wramba w Wiśle Płock (fot. Mateusz Ludwiczak / Wisła Płock S.A.)

Marcel Wramba urodził się 16 maja 2006 roku w Raciborzu. W lutym 2020 roku przeniósł się jednak do WSP Wodzisław Śląski, skąd na szerokie wody wypłynęli między innymi przyszli reprezentanci Polski, jak Kamil Glik, czy Kamil Wilczek. W rundzie jesiennej występował w drużynie do lat dziewiętnastu, będąc jej podstawowym obrońcą.

Szesnastolatek w ostatnim czasie odbył testy we włoskich US Sassuolo Calcio oraz Pisa SC. Wcześniej był również zapraszany na zajęcia innych zagranicznych akademii jak Newcastle United FC, Girona FC, SK Slavia Praga, czy HNK Rijeka. Lewonożny piłkarz przebywał na konsultacji szkoleniowej w naszym klubie jeszcze pod koniec 2022 roku, regularnie trenując z drugą drużyną i biorąc udział w kilku grach kontrolnych.

– Marcel Wramba był długo obserwowany przez nasz dział skautingu, a swoje umiejętności potwierdził najpierw w trakcie zajęć drugiej drużyny Wisły Płock, a następnie kilku sparingach. To lewonożny stoper, grający bardzo nowocześnie. Dysponuje dobrym timingiem, techniką, potrafi sprawnie i dynamicznie wyprowadzić piłkę. Jest wyjątkowo utalentowany, ale i bardzo młody. Trzeba pamiętać, że w Płocku będzie stawiał swoje dopiero pierwsze kroki w seniorskiej piłce — powiedział na temat nowego nabytku dyrektor sportowy Paweł Magdoń.

4.8 / 5. Ocen: 39

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji