Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Jakub Grič nowym piłkarzem Wisły Płock

Jakub Grič nowym piłkarzem Wisły Płock

Maksymilian Nowak

Wisła Płock oficjalnie poinformowała o pozyskaniu Jakuba Griča. 27-letni pomocnik podpisał kontrakt ważny do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Jakub Grič nowym piłkarzem Wisły Płock
Jakub Grič nowym piłkarzem Wisły Płock

Nowy pomocnik w szeregach płockiej Wisły

Jakub Grič, urodzony w Preszowie, zaczął swoją karierę seniorską w MFK Zemplín Michalovce, gdzie zadebiutował w 2014 roku. Jako defensywny pomocnik, Grič szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie, utrzymując swoją pozycję nawet po awansie klubu na najwyższy szczebel.

W sezonie 2017/2018, Grič, będąc już młodzieżowym reprezentantem Słowacji, zdecydował się na krótki zagraniczny wyjazd do Sandecji Nowy Sącz. Po rozegraniu sześciu meczów na poziomie Ekstraklasy, wrócił do swojego macierzystego klubu. W 2020 roku, Grič przeniósł się do FC Spartak Trnava, gdzie w ciągu dwóch lat zagrał w 61 ligowych meczach, dziewięciu w pucharze Słowacji (który zespół wygrał) oraz pięciu w ramach eliminacji do Ligi Konferencji.

Po sukcesie w Spartaku Trnava, Grič postanowił kontynuować swoją karierę za granicą, podpisując trzyletni kontrakt z SK Dynamo České Budějovice w lipcu 2022 roku. W tamtym sezonie wystąpił w dziesięciu meczach czeskiej ekstraklasy.

5 / 5. Ocen: 105

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji