Magazyn piłkarski Newsy Tomasz Marzec nie jest już prezesem Wisły Płock

Tomasz Marzec nie jest już prezesem Wisły Płock

Maksymilian Nowak

Tomasz Marzec zakończył swoją ponad 12-letnią przygodę z klubem Wisła Płock, formalnie ustępując ze stanowiska prezesa zarządu.

Tomasz Marzec nie jest już prezesem Wisły Płock
Tomasz Marzec nie jest już prezesem Wisły Płock (fot. screen YouTube/infoPłockTV)

Wisła Płock będzie miała nowego prezesa

Marzec, który rozpoczął swoją karierę w klubie w 2011 roku jako pracownik działu marketingu, szybko awansował w hierarchii, aż w lipcu 2020 roku objął funkcję prezesa zarządu, zastępując Jacka Kruszewskiego.

Podczas jego kadencji Wisła Płock osiągnęła umiarkowane wyniki sportowe, zajmując kolejno 12. i 6. miejsce w tabeli PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonach 2020/21 i 2021/22. Klub również rozwijał się pod względem struktur organizacyjnych, takich jak dział marketingu, sponsoringu i organizacyjny.

Niestety, w bieżącym sezonie Wisła Płock spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej, zajmując 16. miejsce w tabeli. Marzec wyraził smutek i złość z powodu tego rezultatu, podkreślając, że klub próbował osiągnąć sukces i zakończyć sezon w górnej części tabeli. Mimo degradacji do pierwszej ligi, uważa, że podczas swojej pracy Wisła odnotowała znaczny postęp w wielu obszarach. Marzec przyznał jednak, że popełnił błędy i mógł podjąć inne decyzje.

– Bardzo dziękuję wszystkim osobom, które obdarzyły mnie ogromnym wsparciem i zaufaniem – Prezydentowi Miasta Płocka Andrzejowi Nowakowskiemu, Radzie Nadzorczej, Pracownikom, Piłkarzom, Trenerom, Sponsorom i Partnerom, Przyjaciołom Klubu oraz oczywiście wszystkim Kibicom, którzy byli i są z Wisłą na dobre i na złe. Do dziś czuję ogromny smutek i złość, że Klub pożegnał się z Ekstraklasą. Złość jest tym większa, że wykonany ogrom pracy nie przyniósł oczekiwanego efektu. Robiliśmy wszystko, by Wisła zakończyła rozgrywki przynajmniej w górnej części tabeli, na co wskazywały szczególnie pierwsze kolejki sezonu. Mimo degradacji do 1. ligi uważam, że podczas mojej dwunastoletniej pracy, Wisła w wielu aspektach zaliczyła znaczny progres. Popełniłem też błędy, mogłem na pewne rzeczy zareagować inaczej, podjąć inne decyzje. Niestety piłka bywa okrutna, bezlitosna, na dłuższą metę potknięć nie wybacza. Na przestrzeni ostatnich lat Wisła udowodniła, że jej miejsce jest w najwyższej klasie rozgrywkowej i jestem pewien, że niebawem wróci do elity, za co z całej siły trzymam kciuki i życzę powodzenia moim Następcom, a Kibicom samych pozytywnych emocji – powiedział Tomasz Marzec.

Dzieje się na rynku transferowym – sprawdź najnowsze doniesienia z Ekstraklasy!

5 / 5. Ocen: 51

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji