Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Piłkarz z Senegalu dołącza do Wisły Płock

Piłkarz z Senegalu dołącza do Wisły Płock

Maksymilian Nowak

Wisła Płock zaskoczyła fanów, ogłaszając pozyskanie senegalskiego piłkarza Émile’a Thiakane. Ofensywny pomocnik dołączył do drużyny z umową, która wiąże go z klubem do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia kontraktu o kolejny sezon.

Piłkarz z Senegalu dołącza do Wisły Płock
Piłkarz z Senegalu dołącza do Wisły Płock

Thiakane w Wiśle Płock

Urodzony 17 listopada 1991 roku w miejscowości Pikine, Émile Thiakane swoją piłkarską przygodę rozpoczął w ASC HLM Dakar. W Polsce po raz pierwszy pojawił się latem 2010 roku, a przez lata zmieniał barwy różnych klubów. Wśród nich można wymienić Lidera Włocławek, Zawiszę Bydgoszcz, Włocłavię Włocławek oraz krótki epizod we Francji, gdzie grał w niższych ligach dla ADM Romilly i Olympique Saint-Quentinois.

W sezonie 2014/2015 wrócił do Polski, gdzie przez trzy lata występował w trzeciej lidze, reprezentując Pogoń Mogilno oraz Sokół Kleczew. Jego kariera nabrała tempa w 2017 roku, kiedy to dołączył do drugoligowego GKS Bełchatów. Po dwóch latach spędzonych w tym klubie, Thiakane i jego drużyna zdobyli awans na zaplecze ekstraklasy.

Kolejne kroki w jego karierze to przesiadka do Korony Kielce, a ostatnio udane występy w Puszczy Niepołomice. W poprzednim sezonie Thiakane stał się kluczowym graczem drużyny, notując trzydzieści cztery mecze, w których zdobył trzy bramki i zanotował kilka asyst. Jego znaczący wkład przyczynił się do historycznego awansu Puszczy Niepołomice do PKO Bank Polski Ekstraklasy.

Źródła: Gazeta Lokalna

5 / 5. Ocen: 19

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji