Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Martin Hasek dołącza do Wisły Płock

Martin Hasek dołącza do Wisły Płock

Maksymilian Nowak

Czeski pomocnik Martin Hasek został nowym piłkarzem Wisły Płock. Piłkarz będzie występował w barwach Nafciarzy co najmniej do końca aktualnego sezonu.

Martin Hasek dołącza do Wisły Płock
Martin Hasek dołącza do Wisły Płock

Czech w Wiśle Płock

Martin Haaek urodził się 3 października 1995 roku w Libercu i jest wychowankiem tamtejszego FC Slovan. Szybko trafił jednak do renomowanej akademii AC Sparta Praga. Początkowo nie zdołał się jednak przebić do pierwszej drużyny, w związku z czym był wypożyczany do takich klubów, jak FK Pardubice, FK Viktoria Žižkov, FC Sellier & Bellot Vlašim, czy FC Bohemians Praga 1905.

W barwach tego ostatniego klubu zadebiutował w czeskiej ekstraklasie i w sezonie 2016/2017 spisywał się na tyle dobrze, że zdecydowano się go wykupić. W kolejnej kampanii rozegrał dwadzieścia dziewięć meczów i zdobył w lidze cztery bramki. Spędził tam jeszcze tylko jedno półrocze, gdyż wiosną 2019 roku wrócił do Sparty Praga. Tym razem stał się już podstawowym zawodnikiem tej drużyny, a szczyt formy przypadł na rundę jesienną sezonu 2019/2020, kiedy w szesnastu spotkaniach strzelił w Fortuna Lidze pięć goli i zanotował cztery asysty. Jego przygoda z tym klubem nie zakończyła się jednak pomyślnie, gdyż jego kontrakt został rozwiązany i przez dłuższy czas pozostawał bez klubu. W styczniu 2021 roku podpisał umowę z FC Würzburger Kickers. W niemieckiej 2. Bundeslidze rozegrał trzynaście spotkań. Latem ponownie zmienił pracodawcę.

Padło na drugoligowy turecki Erzurumspor FK, gdzie szybko stał się kluczową postacią, rozgrywając trzydzieści meczów i zdobywając przy tym pięć bramek. Również w tym sezonie miał pewne miejsce w składzie. Po zaliczeniu piętnastu meczów i jednej bramki w styczniu rozwiązał kontrakt. W związku z tym były młodzieżowy reprezentant Czech trafia do nas jako wolny zawodnik.

4.9 / 5. Ocen: 51

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji