Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Pavol Staňo nie jest już trenerem Wisły Płock!

Pavol Staňo nie jest już trenerem Wisły Płock!

Michał Reszczyński

Pavol Staňo przestał pełnić funkcję opiekuna Wisły Płock. 45-latek rozwiązał umowę za porozumieniem stron. Poinformowano także, że wraz z nim klub opuści Norbert Guľa. Póki co nie wiadomo, kto przejmie drużynę.

Pavol Staňo
Pavol Staňo zwolniony z Wisły Płock fot. Wisła Płock S.A.

Wisła Płock bez trenera. Pavol Staňo zwolniony!

Pavel Staňo pracę w Wiśle rozpoczął 7 marca 2022 roku, zastąpił wtedy na stanowisku Macieja Bartoszka. Jego pierwszym zadaniem było dokończenie sezonu 2021/2022, w którym klub zajął ostatecznie 6. miejsce w tabeli. Kolejny sezon Wisła rozpoczęła z przytupem. Jego podopieczni wystartowali od serii zwycięstw, dzięki czemu przez dziewięć kolejek utrzymywali się na pozycji lidera. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że w lipcu Pavol Staňo zgarnął tytuł trenera miesiąca, a Rafał Wolski najlepszego piłkarza w PKO Bank Polski Ekstraklasie.

Rundę jesienną bieżących rozgrywek Wisła zakończyła na 6. pozycji, lecz bardzo słaba postawa wiosną i tylko 9 punktów zdobytych w 15 spotkaniach doprowadziły do odwołania słowackiego szkoleniowca ze stanowiska, ponieważ utrzymanie w elicie wciąż nie jest zapewnione.

Łącznie Staňo poprowadził Wisłę Płock w 44 meczach, w tym 42 ligowych, których bilans to 15 zwycięstw, 7 remisów i 20 porażek.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

5 / 5. Ocen: 51

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji