Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Nowa umowa Marcela Szymańskiego w Arce Gdynia

Nowa umowa Marcela Szymańskiego w Arce Gdynia

Maksymilian Nowak

Marcel Szymański złożył podpis pod nową umową z Arką Gdynia. Kontrakt młodego zawodnika obowiązywać będzie do 30 czerwca 2026.

Nowa umowa Marcela Szymańskiego w Arce Gdynia
Nowa umowa Marcela Szymańskiego w Arce Gdynia (fot. Arka Gdynia)

Marcel Szymański (Arka Gdynia). Kto to?

Urodzony w Radomiu 23 lutego 2005 roku Szymański jest wychowankiem Iłżanki Kazanów, z której w sezonie 2017/18 trafił do Akademii Radomiaka. Tam 22 sierpnia 2020 roku zadebiutował w pierwszym zespole w meczu pucharowym z Miedzią Legnica. Wszedł na boisko w 72. minucie. Grał także w drugim zespole Radomiaka – w pięciu meczach tej drużyny strzelił dwie bramki. Występował również w zespole juniorów (2005), który rywalizował w lidze wojewódzkiej.

Jego talentem szybko zainteresowała się Arka, chcąc pozyskać go do zespołu juniorów starszych i, licząc na szybki rozwój, włączyć zawodnika do kadry pierwszego zespołu. Tak Szymański w połowie 2021 roku trafił do Gdyni, podpisując kontrakt ważny do 30 czerwca 2024.

Do dzisiaj ma na koncie 38 gier w zespole Arki CLJ U18. W pierwszym sezonie swoich występów w Gdyni sięgnął z drużyną po wicemistrzostwo Polski. Obecne rozgrywki  CLJ U19 to 21 meczów i 12 goli, co czyni go aktualnym liderem strzelców CLJ. W tym sezonie występował także w zespole czwartoligowych rezerw. Rozegrał w nich w sumie sześć meczów, w których zdobył pięć goli i zapisał dwie asysty.

Wysoka forma zaowocowała debiutem w pierwszym zespole żółto-niebieskim. Szymański wyszedł na boisko w 89. minucie ostatniego meczu ze Skrą Częstochowa. Regularnie powoływany był do młodzieżowych reprezentacji Polski U15 i U16, a ostatnio także do reprezentacji do lat 17.

Obecna umowa utalentowanego młodzieżowca miała obowiązywać jeszcze przez rok. Nowy kontrakt ważny zaś będzie do 30 czerwca 2026.

Najbliższy mecz Arka Gdynia rozegra 21 kwietnia, a jej rywalem będzie Chrobry Głogów. Spotkanie odbędzie się w ramach Fortuna 1. Ligi. Przypominamy, że w tym tygodniu w świecie tenisa rozgrywany jest turniej WTA Stuttgart, w którym ostatnio triumfowała Iga Świątek.

5 / 5. Ocen: 35

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji