Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożna Nowa umowa Kasjana Lipkowskiego w Arce Gdynia

Nowa umowa Kasjana Lipkowskiego w Arce Gdynia

Maksymilian Nowak

Arka Gdynia ogłosiła przedłużenie umowy z obrońcą Kasjanem Lipkowskim. Dotychczasowy kontrakt, który miał obowiązywać do 30 czerwca 2025 roku, został wydłużony o trzy lata, zamykając nową umowę na dłuższy okres.

Nowa umowa Kasjana Lipkowskiego w Arce Gdynia
Nowa umowa Kasjana Lipkowskiego w Arce Gdynia

Kasjan Lipkowski zostaje w Arce

Lipkowski, urodzony w 2003 roku w Wągrowcu, dołączył do Arki Gdynia jako 16-latek, pochodząc z miejscowej Nielby. Szybko zdobył uznanie występując w drużynie juniorskiej i w 2022 roku, pod wodzą trenera Roberta Wilczyńskiego, sięgnął z nią po wicemistrzostwo Polski.

Po osiągnięciu sukcesu w młodzieżowej piłce, Lipkowski został wypożyczony do drugoligowego KKS-u Kalisz, aby rozwijać się na szczeblu seniorskim. Okazało się to trafną decyzją dla 19-letniego wówczas obrońcy.

Lipkowski stał się jedną z kluczowych postaci drużyny z Kalisza, która dotarła aż do półfinału Fortuna Pucharu Polski. W rozgrywkach eWinner 2. ligi rozegrał 29 spotkań, notując imponujące liczby jak na zawodnika defensywnego – cztery gole i dwie asysty. Dodatkowo, w tych samych rozgrywkach pucharowych, Lipkowski wystąpił w pięciu meczach i zdobył jednego gola.

Po zakończeniu wypożyczenia, Lipkowski powrócił teraz do Arki Gdynia i podpisał nową umowę, która jest dowodem uznania dla jego umiejętności i wkładu w drużynę. Klub wyraził zadowolenie z dalszej współpracy z utalentowanym obrońcą i liczy na jego dalszy rozwój oraz osiąganie kolejnych sukcesów w barwach Arki.

Aktualne kursy na zbliżający się sezon zaplecza ekstraklasy można sprawdzić u bukmachera STS.

5 / 5. Ocen: 41

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji