Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Kasjan Lipkowski wraca do Arki Gdynia

Kasjan Lipkowski wraca do Arki Gdynia

Maksymilian Nowak

Kasjan Lipkowski, obrońca Arki Gdynia, wraca do klubu po sezonie spędzonym na wypożyczeniu w KKS Kalisz. Kontrakt zawodnika z Arka Gdynia obowiązuje jeszcze do 30 czerwca 2025 roku.

Kasjan Lipkowski wraca do Arki Gdynia
Kasjan Lipkowski wraca do Arki Gdynia

Lipkowski przenosi się do Gdyni z Kalisza

Obecnie Lipkowski jest na obozie kadry U-21 Polski, prowadzonej przez Michała Probierza. W najbliższym czasie drużyna młodych piłkarzy z Polski zmierzy się z Finlandią (15 czerwca, 17:30, Warszawa) i Czarnogórą (19 czerwca, 20:15, Podgorica).

Wychowany w Nielbie Wągrowiec, Lipkowski trafił do Arki Gdynia w wieku 16 lat. Szybko zasłynął w drużynie juniorów i pod kierunkiem trenera Roberta Wilczyńskiego zdobył wicemistrzostwo Polski w 2022 roku.

Jego osiągnięcia na młodzieżowym poziomie zaowocowały wypożyczeniem do KKS Kalisz, drugoligowego klubu, aby zdobyć doświadczenie na poziomie seniorskim. Okazało się to trafioną decyzją dla wówczas 19-letniego obrońcy. Lipkowski stał się kluczowym zawodnikiem drużyny z Kalisza, z którą doszedł do półfinału Fortuna Pucharu Polski. W eWinner 2. lidze zagrał w 29 meczach, w których zanotował imponujące statystyki jak na defensora – cztery gole i dwie asysty.

Lipkowski miał pięć występów i jedno trafienie w rozgrywkach pucharowych. Teraz obrońca wraca do Arki, gdzie jego kontrakt jest ważny jeszcze przez kolejne dwa lata.

Arka Gdynia w zbliżającym się sezonie występować będzie na zapleczu ekstraklasy. Już teraz można sprawdzić, kto będzie grał w Fortuna 1. Lidze 2023/24.

5 / 5. Ocen: 39

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji