Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Zakupy Arki Gdynia. Czterech nowych zawodników w klubie

Zakupy Arki Gdynia. Czterech nowych zawodników w klubie

Maksymilian Nowak

Arka Gdynia poinformowała o zakontraktowaniu czterech nowych zawodników. To, między innymi, 25-latek z Egiptu Abdallah Hafez oraz 28-letni bramkarz Paweł Lenarcik.

Zakupy Arki Gdynia. Czterech nowych zawodników w klubie
Zakupy Arki Gdynia. Czterech nowych zawodników w klubie

Abdallah Hafez w Arce Gdynia

Urodzony w Kairze Hafez znany jest piłkarskiemu środowisku eWinner 2 Ligi. Do polski trafił w marcu 2020, kiedy to podpisał kontrakt z Hutnikiem Kraków. Przez dwa lata gry w stolicy Małopolski rozegrał 50 meczów, w których zdobył siedem goli i zapisał osiem asyst.

To sprawiło, że rundę wiosenną spędził już na wypożyczeniu w Fortuna 1 Lidze, reprezentując barwy Górnika Polkowice. Klub skorzystał z wykupu zawodnika i minione rozgrywki Hafez również spędził w Polkowicach. Łącznie zanotował 31 meczów, siedem goli i jedną asystę.

Abdallah Hafez reprezentował także swój kraj w zespołach do lat 18 i 20.

Michał Borecki przechodzi do Arki

Urodzony w Inowrocławiu Borecki piłkarską karierę rozpoczynał w Chemiku Bydgoszcz. Jako 16-latek trafił do młodzieżowej drużyny Lazio Rzym, jego talentem była zainteresowana również AS Roma. We Włoszech rozegrał w sumie 31 spotkań.

W styczniu 2017 wrócił do Polski, podpisując kontrakt z Chrobrym Głogów. Podczas 2,5 rocznego pobytu na Dolnym Śląsku rozegrał 47 meczów i zdobył cztery gole.

Najwięcej gier ma jednak w barwach KKS-u Kalisz, do którego trafił w lipcu 2019. Z drużyną awansował do eWinner 2 Ligi, w której pełnił kluczową rolę dla klubu. Zaliczył tam w sumie 123 mecze, zdobył 10 bramek i zapisał 15 asyst.

Borecki był także młodzieżowym reprezentantem Polski U16, U17, U18 i U19.

Bramkarz Paweł Lenarcik podpisał umowę

Urodzony w 1995 roku w Tomaszowie Mazowieckim Lenarcik przygodę z piłką zaczynał w młodzieżowych ekipach GKS-u Bełchatów. Tam przechodził poszczególne szczeble rozwoju, trafiając do pierwszej drużyny w rundzie jesiennej 2013 roku.

Przezponad siedem lat gry w klubie Lenarcik bronił dostępu do bramki w 145 meczach, w 52 zachowując czyste konto (w sumie w Fortuna 1 Lidze i eWinner 2 Lidze). To zaowocowało przenosinami do Miedzi Legnica, z którą awansował do Ekstraklasy.

Przez 1,5 roku pobytu na jej zapleczu wykręcił bardzo dobre statystyki. W 48 meczach zanotował aż 24, w których zachował czyste konto. Lenarcik występował wówczas również pod wodzą nowego trenera Arki Wojciecha Łobodzińskiego.

Doświadczony Martin Chudy ze Słowacji

Urodzony w czeskiej Povażskiej Bystricy Chudy pierwsze 10 lat swojej kariery spędził na Słowacji i w Czechach. Najbardziej znane kluby, w których wówczas występował, to czeskie Teplice i słowacki Spartak Trnawa.

Stamtąd w styczniu 2019 trafił do Polski, wiążąc się z Górnikiem Zabrze. To własnie tam rozegrał najwięcej meczów spośród wszystkich klubów w karierze. W 87 grach 26 razy zachował czyste konto.

W listopadzie 2021 raz jeszcze spróbował swoich sił na Słowacji, ostatnio zaś reprezentował rumuńską Concordię. Wystąpił w niej w 13 meczach, w sześciu zachowując czyste konto.

Warto sprawdzić, kto będzie grał w 1. lidze oprócz Arki Gdynia w kolejnym sezonie. Mocna obsada zaplecza ekstraklasy wymusiła na Arce oraz innych klubach organizację sporych zakupów.

5 / 5. Ocen: 105

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji