Magazyn piłkarski Newsy Były trener Arki Gdynia uderza w zarząd!

Były trener Arki Gdynia uderza w zarząd!

Michał Reszczyński

Transfery zawodników to nie jedyne zmiany, jakie miały miejsce w ekipie z Gdyni w ostatnim czasie. Po rundzie jesiennej z posadą trenera pożegnał się Ryszard Tarasiewicz. W rozmowie z Przeglądem Sportowym Onet 61-latek zdradził, że jedną z przyczyn zwolnienia był odmienny pogląd na piłkę, jaką ma grać drużyna.

Arki Gdynia
Były trener Arki Gdynia uderza w zarząd!

„Jarek miał swój pogląd na piłkę, którego nie byłem w stanie zrealizować”

Ryszard Tarasiewicz nie gryzie się w język. Doświadczony trener zdradził prawdopodobne przyczyny swojego zwolnienia. Mocno oberwało się szefostwu klubu.

Bardziej interesowały mnie relacje między mną a zawodnikami, bo wiedziałem, że tylko tak możemy osiągać lepsze rezultaty. Nasze wizje postrzegania futbolu się rozjeżdżały, mam na myśli moją i osób decyzyjnych. Cały czas szedłem drogą, którą piłkarze zaakceptowali. Czułem to na treningach, czułem to także w meczach. Jednak pewnych rzeczy nie byłem w stanie zaakceptować. Zadaniem trenera jest dopasować wizję gry zespołu do możliwości technicznych, taktycznych i mentalnych zawodników. Graliśmy w ustawieniu z trójką i czwórką obrońców, pressowaliśmy wysoko, jak trzeba to stosowaliśmy średni pressing, więc wachlarz naszej gry był dosyć szeroki. Zwłaszcza że zawodnicy dobrze się w tym odnajdywali . Wizje, jakie wymyślili sobie właściciele, były nierealne do zrealizowania– zdradził szkoleniowiec.

Jak zdradził 61-latek, z czasem jego relacje z włodarzami zespołu zaczęły się znacząco pogarszać.

Rozmawiałem z Antkiem, czasem z Michałem Kołakowskim, ale prawdą jest, że najwięcej rozmów odbyłem z Jarkiem, bo jesteśmy na ty. Jeśli pan mnie pyta, to nie mogę mówić, że było inaczej, bo po prostu bym skłamał. Nasze wizje się rozjeżdżały. Jarek miał swój pogląd na piłkę, którego nie byłem w stanie zrealizować. Nie ukrywam też, że wraz z upływem czasu częstotliwość rozmów malała, na końcu były rzadkością – powiedział.

Na początku nie zdefiniowaliśmy pewnych spraw, po prostu nie poruszaliśmy spraw stricte taktycznych czy personalnych. To się nasilało dopiero po pewnym okresie. Nie ukrywam, że rozmawiałem z przyzwoitości, natomiast dobrze wiedziałem, że nie jestem w taki sposób prowadzić zespołu, jakiego oczekiwał Jarek – dodał Tarasiewicz.

UWAGA: Legalny bukmacher eFortuna z kodem promocyjnym BETONLINE oferuje aż 600 PLN bez ryzyka + 30 PLN za rejestrację na www.eFortuna.pl!

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

4.7 / 5. Ocen: 51

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji