Magazyn piłkarski Newsy Arka Gdynia ma nowego trenera!

Arka Gdynia ma nowego trenera!

Michał Reszczyński

Nowym trenerem Arki Gdynia został 61- letni Ryszard Wieczorek. Jego umowa obowiązywać będzie do końca sezonu. Zastąpił on na stanowisku Hermesa Nevesa Soaresa.

Arka gdynia trener

Arka Gdynia z nowym szkoleniowcem! To trzeci w tym sezonie

Cel na ten sezon był jasny – awans do PKO Ekstraklasy. Niestety rzeczywistość okazała się znacznie mniej łaskawa niż przewidywali działacze Arki. Obecnie zespół z Gdyni plasuje się na szóstym miejscu w tabeli Fortuna I ligi i nic nie wskazuje na to, że uda się odrobić straty do drugiego miejsca. W ostatnich czterech kolejkach Arka nie wygrała ani razu, natomiast w rundzie wiosennej zdobyła tylko dwanaście „oczek”. Do bezpiecznej pozycji brakuje siedmiu punktów.

Nic więc dziwnego, że zarząd doszedł do wniosku, by wprowadzić zmiany. Hermes został zdegradowany do roli asystenta, a w jego miejsce zatrudniono Ryszarda Wieczorka.

Nie boję się wyzwań. Jestem tak długo trenerem, tak długo pracowałem na różnym poziomie, że to dodatkowa adrenalina. Chcę dotrzeć do zawodników i zdiagnozować, gdzie z ich perspektywy jest problem, że w ostatnim okresie nie wygrywają, a tracą bramki w końcówce. Zdaję sobie sprawę, że nie będzie łatwo. Wiem, jakie w Gdyni są oczekiwania, ale zrobię wszystko, by w te minimum osiem spotkań wykonać taką pracę, by Arka znalazła się w Ekstraklasie – powiedział nowy szkoleniowiec.

Debiut Ryszarda Wieczorka w roli trenera Arki nastąpi w najbliższą niedzielę o godz. 15 w meczu ze Skrą Częstochowa.

Fot.: Materiały prasowe

Zobacz również:

0 / 5. Ocen: 0

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji