Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożna Młodzi piłkarze szkoleni z psychologii sportu

Młodzi piłkarze szkoleni z psychologii sportu

Maksymilian Nowak

Młodzi piłkarze Zagłębia Lubin mieli okazję wziąć udział w niezwykle pożytecznym spotkaniu na temat psychologii sportu.

Młodzi piłkarze szkoleni z psychologii sportu
Młodzi piłkarze szkoleni z psychologii sportu

Każdy kij ma dwa końce

W sali konferencyjnej AP KGHM Zagłębie, odbyło się spotkanie w ramach strategii UEFA oraz projektu „Każdy kij ma dwa końce”. Specjalne wykłady dla młodych sportowców przeprowadzili psycholodzy sportu – Paweł Habrat oraz Hubert Fornalik.

Podczas wykładu omawiano aspekt mentalny uprawiania sportu. Poruszona została m.in. kwestia wpływu psychiki na formę i rozwój sportowca. Nie zabrakło także omówienia wybranych  metod na radzenie sobie z przeszkodami. W spotkaniu udział wzięli nie tylko młodzi zawodnicy naszej akademii z drużyn U-14 oraz U-15, ale także sportowcy z zespołów: Zagłębie Future, SCS Amico Lubin, Górnik Lubin oraz MKS Sokół Lubin. 

Paweł Habrat (psycholog sportu, wykładowca):

– Cieszę się, że mieliśmy możliwość podzielenia się podczas zajęć wiedzą z zakresu psychologii sportu. Jest to dla nas o tyle cenne doświadczenie, że trzymamy mocno kciuki za całą szeroko rozumianą rodzinę Zagłębia. Chcielibyśmy żeby właśnie też młodzi zawodnicy dostali od nas potrzebną wiedzę, aby móc się rozwijać w kwestii przygotowania psychologicznego. Cieszy nas również bardzo, że podczas naszych wystąpień padały różne pytania, była interakcja, co jest dowodem na to, że nie tylko jest potrzeba takiej pracy, ale przede wszystkim ciekawość i chęć do tego, aby rozwijać się właśnie w tym obszarze. 

Damian Pieńko (trener SCS Amico Lubin):

– Na początek chciałbym bardzo podziękować Zagłębiu Lubin za zaproszenie i możliwość wzięcia udziału we wspaniałym przedsięwzięciu, jakim był wykład prowadzony przez Pawła Habrata. Było to dla nas coś niesamowitego. Widzieliśmy jak nasza młodzież się zaangażowała, chętnie zadawała pytania oraz wchodziła w interakcje z prowadzącymi.  

Marek Dłubała (trener MKS Sokół Lubin):

– Ogromnie dziękujemy z tego miejsca AP KGHM Zagłębie, a w szczególności panu dyrektorowi Adamowi Buczkowi za zaproszenie nas na fenomenalne wykłady. Tak naprawdę właśnie tego czasem nam brakuje w normalnym treningu młodych lekkoatletów – pracy nad mentalnością. Świetny wykład Huberta Fornalika, dzieci bardzo się zaangażowały, odpowiadały oraz same także zadawały swoje pytania. Mamy nadzieję, że to wszystko uda się tym młodym sportowcom przełożyć na działania już od kolejnych treningów oraz zawodów. Rewelacyjny pomysł oraz realizacja, dlatego jeszcze raz serdecznie dziękuję. 

Zwodnicy Zagłębia Lubin najbliższy mecz rozegrają 8 kwietnia. Z kolei dwa dni wcześniej w Ekstraklasie dojdzie do elektryzującego kibiców pojedynku Śląsk Wrocław – Piast Gliwice.

4.8 / 5. Ocen: 94

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji