Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożna Wieczysta Kraków ma nowego trenera!

Wieczysta Kraków ma nowego trenera!

Michał Reszczyński

Zmiany na stanowisku trenera trzecioligowej Wieczystej Kraków. Z posadą pożegnał się Dariusz Marzec, a w jego miejsce zatrudniono Wojciecha Łobodzińskiego.

Wieczysta Kraków ma nowego trenera!
Wieczysta Kraków ma nowego trenera!

Wieczysta Kraków zmieniła trenera

To koniec przygody Dariusza Marca w Krakowie. Szefostwo „Żółto-Czarnych” podjęło decyzę o zmianie na stanowisku trenera z powodu słabych wyników sportowych. Początkowo były opiekun Stali Mielec spisywał się dobrze, jednak w ostatnim czasie Wieczysta prezentowała się coraz gorzej. Czarę goryczy przelała porażka z Sokołem Sieniawa.

Dziś swoją pracę z I drużyną Wieczystej kończy Dariusz Marzec. Dziękujemy trenerowi za dotychczasowy wkład w wyniki pierwszej drużyny i życzymy powodzenia w dalszej karierze trenerskiej – możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

Dariusz Marzec został trenerem Wieczystej we wrześniu 2022 roku. Zastąpił on na tym stanowisku Franciszka Smudę. W rozgrywkach III ligi prowadził klub spod Wawelu w 14 meczach. 9 z nich wygrał, 2 zremisował i 3 przegrał.

Wojciech Łobodziński powalczy o awans do II ligi

Na ogłoszenie nazwiska zastępcy Marca nie czekaliśmy długo. Krakowianie ogłosili, że nowym szkoleniowcem został Wojciech Łobodziński. 40-letni trener podpisał kontrakt do końca bieżącego sezonu z opcją przedłużenia o kolejny rok.

Wojciech Łobodziński wcześniej pracował jako trener Miedzi Legnica, z którą w minionym sezonie udało mu się awansować do PKO Ekstraklasy. Co ciekawe, Łobodziński ma spore doświadczenie reprezentacyjne. W biało-czerwonych barwach zanotował 23 występy.

W sztabie Łobodzińskiego znadzie się Rafał Jędrszczyk (asystent trenera), Michał Miśkiewicz (trener bramkarzy), Jerzy Lipczyński (trener przygotowania fizycznego), Maciej Bębenek (kierownik drużyny) oraz fizjoterapeuci Piotr Kamykowski i Norbert Piszczek.

Zobacz też:

4 / 5. Ocen: 14

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji