Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Wisła Kraków będzie miała nowego trenera? Dyrektor klubu punktuje Sobolewskiego

Wisła Kraków będzie miała nowego trenera? Dyrektor klubu punktuje Sobolewskiego

Michał Reszczyński

Przeciętny początek sezonu w wykonaniu piłkarzy Wisły Kraków sprawił, że Radosław Sobolewski znalazł się w ogniu krytyki. Wielu kibiców zarzuca szkoleniowcowi, że nie nadaje się na szkoleniowca „Białej Gwiazdy”. W końcu głos w tej sprawie zabrał dyrektor klubu, Jarosław Królewski, który również skrytykował pracę trenera na łamach „Przegląd Sportowy Onet”.

Wisła Kraków będzie miała nowego trenera? Dyrektor klubu punktuje Sobolewskiego
Wisła Kraków będzie miała nowego trenera? Dyrektor klubu punktuje Sobolewskiego

Wisła Kraków notuje fatalny start. Dojdzie do zmian na stanowisku szkoleniowca?

Wisła Kraków planuje w tym sezonie wrócić do PKO Ekstraklasy i póki co nie przegrała jeszcze żadnego meczu. Nie oznacza to jednak, że ekipa spod Wawelu radzi sobie świetnie. Podopieczni Radosława Sobolewskiego do tej pory zgromadzili na swoim koncie tylko pięć punktów. Po ostatnim remisie wśród kibiców przelała się czara goryczy. Na trybunach pojawiła się nawet wymowna oprawa z hasłem „Quo vadis Wisło”.

Póki co Jarosław Królewski nie zamierza dokonywać zmian na stanowisku szkoleniowca drużyny, jednak sam działacz zauważa, że nie wszystko funkcjonuje jak powinno.

Można zauważyć kilka obszarów, które wymagają poprawy, takie jak np. skuteczność w ofensywie, gdyż mimo dominacji w wielu aspektach gry, drużynie brakuje wykończenia w końcowych fragmentach ataku. Stwarzanie okazji to jedno, ale kluczowe jest ich wykończenie. Inną sprawą jest też stabilność w obronie, bo chociaż w wielu sytuacjach obrona prezentowała się solidnie, momenty nieuwagi czy brak skoordynowania kosztowały drużynę cenne punkty – stwierdził Królewski w rozmowie z portalem „Przegląd Sportowy Onet”.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

Jeśli chodzi o decyzje taktyczne, to oczywiście krytyka decyzji trenera Radosława Sobolewskiego dotycząca zmian w trakcie spotkań jest zrozumiała, zwłaszcza gdy pewne posunięcia nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Niemniej jednak trzeba pamiętać, że trener ma pełniejszy obraz sytuacji, zarówno pod względem fizycznym, jak i taktycznym zawodników – dodał.

Mimo otwartej krytyki wobec działań Sobolewskiego, sam szkoleniowiec nie musi martwić się ewentualnym zwolnieniem.

Radosław doskonale zdaje sobie, z czym związane jest życie trenera i to jeszcze w takim klubie jak Wisła Kraków. Myślę, że nie potrzebuje moich dodatkowych zapewnień o wsparciu, bo oczywiste jest, że je ma, tak samo, jak cała drużyna. Oczywiście, czytam te wszystkie komentarze, co powinienem zrobić i jakich zmian powinienem dokonać, ale myślę, że mam na tyle materiału badawczego, poszerzonego w stosunku do tego, co widać tylko w trakcie meczów, że potrafię zapewnić klubowi trafne decyzje w tym zakresie – podsumował Królewski.

UWAGA: W STS z kodem promocyjnym BETONLINE dodatkowe 100 PLN bez ryzyka + 1560 PLN w bonusach + 60 PLN za zadania na www.STS.pl.

Sobolewskiego czeka trudny orzech do zgryzienia. Można się spodziewać, że kolejne kiepskie wyniki zespołu w końcu zaowocują jego zwolnieniem, a w zespole z Małopolski wciąż sporo elementów wymaga poprawy. Chociażby skuteczność ze stałych fragmentów w gry. W spotkaniu ze Stalą Wisła drużyna miała aż 16 rzutów rożnych i wszystkie zmarnowała.

Zobacz również: Ranking bukmacherów 2023 – Najlepszy bukmacher w Polsce

5 / 5. Ocen: 44

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji