Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Szymon Leśniewski zostaje na dłużej w Wiśle Płock

Szymon Leśniewski zostaje na dłużej w Wiśle Płock

Maksymilian Nowak

Siedemnastoletni pomocnik podpisał kontrakt, który zobowiązuje go do gry w klubie co najmniej do 30 czerwca 2025 roku, z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

Szymon Leśniewski zostaje na dłużej w Wiśle Płock
Szymon Leśniewski zostaje na dłużej w Wiśle Płock (fot. Wisła Płock S.A.)

Leśniewski przedłużył umowę z Wisłą Płock

Leśniewski urodził się 29 maja 2006 roku w Gorzewie. Swój pierwszy krok w piłce nożnej stawiał w Football Education Academy w Gostyninie. Następnie przeniósł się do oddziału w Łącku, a potem do Błękitnych Gąbin. W połowie sezonu 2020/2021 dołączył do Stowarzyszenia Sportu Młodzieżowego Wisła Płock i od razu stał się kluczową postacią w drużynie U-15.

W kolejnych sezonach płynnie przechodził do starszych roczników, a w początkach 2022 roku został zaproszony na obóz przygotowawczy Wisły Płock II. W poprzednim sezonie rozpoczął jako podstawowy napastnik drużyny U-17 w Centralnej Lidze Juniorów, zdobywając imponujące czternaście goli tylko wiosną. Mimo że został przeniesiony do rezerw zespołu zimą, wciąż był trzecim najlepszym strzelcem drużyny. Jego dobra forma została również dostrzeżona przez sztab pierwszej drużyny, dlatego w listopadzie ubiegłego roku dołączył do nich na tournée na Słowację.

Wiosną rozegrał czternaście meczów w lidze forBET IV Mazowieckiej, strzelając siedem goli i zaliczając dwie asysty, głównie grając w drugiej linii jako środkowy lub ofensywny pomocnik. Warto zauważyć, że Szymon Leśniewski rozpoczął teraz przygotowania z dorosłą Wisłą Płock i obecnie przebywa z nimi na zgrupowaniu w Šamorínie.

Teraz pomocnik związał się z naszym klubem kontraktem obowiązującym do 30 czerwca 2025 roku, z możliwością przedłużenia o kolejny sezon.

Wkrótce rusza nowy sezon Fortuna 1. Ligi. Zanim jednak do tego dojdzie, warto pamiętaj, iż w świecie tenisa trwa właśnie Wimbledon. Za darmo mecze z tego turnieju pokazywane są w internecie.

5 / 5. Ocen: 51

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji