Magazyn piłkarski Newsy Nowy kontrakt Patryka Leszczyńskiego

Nowy kontrakt Patryka Leszczyńskiego

Maksymilian Nowak

Wisła Płock ogłosiła, że młody piłkarz Patryk Leszczyński podpisał nową umowę z klubem. 21-letni zawodnik związał się z drużyną do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Nowy kontrakt Patryka Leszczyńskiego
Nowy kontrakt Patryka Leszczyńskiego (fot. Wisła Płock S.A.)

Leszczyński z umową do 2024 roku

Leszczyński jest wychowankiem Wisły Płock i dołączył do pierwszego zespołu w 2019 roku. Szybko zdobył doświadczenie, uczestnicząc w zgrupowaniach i rozgrywając kilka sparingów. W sezonie 2019/2020 znalazł się nawet w meczowej kadrze na pojedynek z Rakowem Częstochowa.

Następnie przez dwa lata był wypożyczony do Olimpii Grudziądz, gdzie regularnie występował na poziomie drugiej i trzeciej ligi. Po powrocie do Płocka w 2022 roku, stał się kluczowym graczem drużyny prowadzonej przez trenera Bartłomieja Kondrackiego. W minionym sezonie rozegrał dwadzieścia jeden meczów w czwartej lidze mazowieckiej, strzelając cztery bramki i zaliczając jedną asystę. Jego imponujące występy zaowocowały nagrodą dla najlepszego lewego obrońcy rozgrywek.

Niestety, Leszczyńskiego zatrzymał uraz podczas przygotowań do nadchodzącego sezonu, co wykluczyło go z wyjazdu na zgrupowanie do Šamorína. Jednak po powrocie do zdrowia młody obrońca jest gotowy, by kontynuować rozwój w barwach Wisły Płock i walczyć o sukcesy w kolejnych rozgrywkach.

Na kibiców Wisły Płock czeka obecnie interesujący STS kod promocyjny VIP – pozwala zdobyć 100 PLN bez ryzyka!

5 / 5. Ocen: 51

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji