Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Petrz Schwarz zostaje w Śląsku Wrocław

Petrz Schwarz zostaje w Śląsku Wrocław

Maksymilian Nowak

Czeski pomocnik Petrz Schwarz będzie reprezentował barwy Śląska Wrocław w sezonie 2023/24.

Petrz Schwarz zostaje w Śląsku Wrocław
Petrz Schwarz zostaje w Śląsku Wrocław (fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl)

Schwarz piłkarzem Śląska w kolejnym sezonie

Niedzielne zwycięstwo z Miedzią Legnica stanowiło popis Schwarza. Czeski pomocnik nie tylko otworzył wynik tego arcyważnego spotkania, ale zaliczył asystę i należał do najbardziej aktywnych zawodników na boisku. Mecz był dla niego istotny z jeszcze jednego powodu – Schwarz wypełnił limit minut niezbędnych do automatycznego przedłużenia kontraktu o kolejny rok, dzięki czemu w sezonie 2023/2024 wciąż będzie reprezentował barwy Śląska Wrocław.

Petr Schwarz to wychowanek czeskiego Hradec Kralove. Urodzony w 1991 roku pomocnik trafił do Śląska z Rakowa Częstochowa przed rozpoczęciem sezonu 2021/2022. Z miejsca stał się jednym z liderów środka pola, imponując zaangażowaniem, wydolnością i nierzadko kreatywnością. W swoim pierwszym sezonie w barwach Śląska czeski piłkarz rozegrał 36 spotkań we wszystkich rozgrywkach. 

W sezonie 2022/2023 popularny “Szwaniu” rozegrał 27 meczów – 24 w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy i 3 w Fortuna Pucharze Polski. Łącznie zdobył w nich 3 bramki i zanotował 2 asysty. Dorobek czeskiego piłkarza byłby prawdopodobnie bardziej okazały, gdyby nie kontuzja odniesiona na początku rundy wiosennej. Po powrocie do wyjściowego składu Schwarz opuścił już tylko jedno spotkanie ze względu na nadmiar żółtych kartek. W wyjazdowym meczu z Górnikiem Zabrze pełnił nawet funkcję kapitana zespołu. 

Sezon 2022/2023 jest dla Petra Schwarza niezwykle istotny z jeszcze jednego powodu. Pomocnik w listopadzie ubiegłego roku zadebiutował w reprezentacji Czech. 
 
Dotychczasowy bilans Petra Schwarza w barwach wrocławskiego Śląska to 63 mecze, 5 goli i 3 asysty. Wiemy już, że to jednak nie koniec, a czeski pomocnik wypełnił limit minut niezbędnych do przedłużenia kontraktu do końca czerwca 2024 roku i w przyszłym sezonie dołoży do swojego dorobku kolejne występy w barwach WKS-u.

Źródło: Gazeta Lokalna/Śląsk Wrocław

5 / 5. Ocen: 34

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji