Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Piłkarz Rangers będzie grał w Śląsku Wrocław!

Piłkarz Rangers będzie grał w Śląsku Wrocław!

Maksymilian Nowak

Mateusz Żukowski wzmocnił Śląsk Wrocław. 21-letni zawodnik dołączył do klubu, podpisując umowę do czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o dwa kolejne sezony. Żukowski przeniósł się do Wrocławia z Rangers F.C., wicemistrza Szkocji.

Piłkarz Rangers będzie grał w Śląsku Wrocław!
Piłkarz Rangers będzie grał w Śląsku Wrocław! (fot. Adriana Ficek/Śląsk Wrocław)

Z Glasgow do Wrocławia

Mateusz Żukowski rozpoczął swoją piłkarską karierę w Lęborku, a następnie trafił do Lechii Gdańsk. W wieku 16 lat zadebiutował w Ekstraklasie, a później był wypożyczony do Chojniczanki. Po powrocie do Lechii stał się ważnym zawodnikiem drużyny, rozgrywając 50 meczów i zdobywając dwie bramki. W 2022 roku przeniósł się do Rangers F.C.

W szkockim klubie rozegrał trzy spotkania, a następnie powrócił do Polski, gdzie był wypożyczony do Lecha Poznań. W barwach Lecha zaliczył trzy występy w Ekstraklasie oraz 13 w eWinner 2. lidze.

Przez większość kariery grałem w ataku, więc lubię i potrafię grać ofensywnie. Jestem zadowolony z możliwości współpracy z Jackiem Magierą, znanym mi z reprezentacji młodzieżowej. Chcę grać jak najwięcej dla Śląska i przyczyniać się do wyników drużyny” – powiedział Mateusz Żukowski po podpisaniu kontraktu.

Jesteśmy zadowoleni, że udało nam się pozyskać młodego, polskiego zawodnika, który ma doświadczenie w tak renomowanym klubie jak Rangers F.C. Mateusz jest wszechstronnym graczem, który może występować zarówno na skrzydle, jak i w obronie. Jest ambitny i zna trenera Magierę, dlatego wierzymy, że w Śląsku rozwinie cały swój potencjał” – powiedział dyrektor sportowy Śląska Wrocław, David Balda.

Mateusz Żukowski jest zdolnym zawodnikiem, który może grać jako prawy obrońca lub skrzydłowy. Przez ostatnie lata reprezentował Polskę na poziomie młodzieżowym. Zawodnik podpisał roczny kontrakt z Śląskiem, z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata.

Wśród sponsorów Śląska jest legalny bukmacher LV BET oraz miasto Wrocław.

5 / 5. Ocen: 45

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji