Magazyn piłkarski Newsy Real Madryt zainteresowany N’Golo Kante z Chelsea Londyn

Real Madryt zainteresowany N’Golo Kante z Chelsea Londyn

Jarosław Kowalski

Według doniesień hiszpańskiego dziennika Fichajes, Real Madryt chce zwiększyć głębokość swojego środka pola. Jako potencjalny cel wskazali defensywnego pomocnika Chelsea N’Golo Kante.

N'Golo Kante
Real Madryt zainteresowany N’Golo Kante

N’Golo Kante gotowy na odejście z Premier League

31-letni pomocnik Chelsea ma za sobą trudny sezon, ponieważ cierpi na uporczywe problemy z kontuzjami. Jednak Kante wrócił już do treningów pierwszej drużyny i oczekuje się, że wkrótce będzie grał. Tymczasem środek pola był w tym sezonie przedmiotem troski Realu Madryt i Los Blancos mają nadzieję na wprowadzenie niezbędnych wzmocnień jeszcze w tym roku.

Kante będzie wolnym agentem po zakończeniu sezonu, a w styczniu może być dostępny za symboliczną cenę. Real Madryt może mieć nadzieję, że wykorzysta sytuację związaną z jego kontraktem i jeszcze w tym roku podpisze umowę z doświadczonym defensywnym pomocnikiem.

W ostatnich tygodniach Toni Kroos i Luka Modric nie prezentowali się najlepiej, a obaj zawodnicy wyglądali na zmęczonych. Real Madryt ma nadzieję na wykorzystanie Kante obok jego rodaka Aureliena Tchouameni. Ale Chelsea może mieć coś do powiedzenia na temat zainteresowania Merengues francuskim pomocnikiem.

The Blues sami mają za sobą rozczarowujący sezon i zajmują obecnie dziesiąte miejsce w tabeli Premier League. Chelsea będzie bardzo chciała zbliżyć się do pierwszej czwórki i zapewnić sobie kwalifikację do Ligi Mistrzów UEFA. Odejście takiego zawodnika jak Kante z pewnością osłabi ich środek pola. A ostatnie doniesienia mówią, że Chelsea jest chętna, aby związać go nowym kontraktem.

Być może Real Madryt będzie musiał przedstawić lukratywną ofertę, aby skusić The Blues. W tym miesiącu Chelsea była łączona z wieloma pomocnikami. Jednak do tej pory nie udało im się sprowadzić niezbędnych wzmocnień. Zachodnim Londyńczykom udało się w tym miesiącu poprawić grę w obronie i ataku, ale środek pola pozostaje problemem.

Interesujące będzie, czy Graham Potter zdoła podpisać kontrakt na środkowego pomocnika przed zamknięciem styczniowego okna transferowego. Pozwolenie na odejście Kante bez sprowadzenia alternatywy wydaje się mało prawdopodobne. Być może Real Madryt będzie musiał poczekać do letniego okienka transferowego, aby podpisać kontrakt z francuskim generałem środka pola.

Źródło: Fichajes

5 / 5. Ocen: 5

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji