Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Alomerović: Przyszły wyniki i wrócił uśmiech!

Alomerović: Przyszły wyniki i wrócił uśmiech!

Maksymilian Nowak

Trener przyszedł, dodał nam świeżości i nowej energii, to jego zasługa. Za tym przyszły wyniki co dało nam uśmiech. Szkoleniowiec rozwiązał pewne tematy nie tylko czysto sportowe, ale także mentalne. Są wyniki, a więc i uśmiech wraca – mówi Zlatan Alomerović przed spotkaniem ligowym ze Śląskiem Wrocław.

Alomerović: Przyszły wyniki i wrócił uśmiech!
Alomerović: Przyszły wyniki i wrócił uśmiech! (fot. Jagiellonia Białystok)

W Ekstraklasie nie ma łatwych meczów

Czy to Jaga będzie faworytem spotkania z wrocławianami? – W naszej lidze nie ma łatwych meczów. Nawet w okręgówce trzeba swoje wyszarpać i być konsekwentnym w defensywie oraz ofensywie. Yeboah i Exposito są świetnymi piłkarzami, udowodnili to w tym sezonie, że potrafią kreować sytuacje i strzelać gole. Śląsk będzie po dużą presją, ale my nie motywujemy się tym, aby zrzucić ich do I ligi, ale chcemy wygrać mecz, stworzyć atrakcyjne widowisko i zadowolić nas oraz naszych kibiców. Chcemy wygrać u siebie. Niemniej nie będzie to łatwe spotkanie. Każda drużyna ma swój styl grania i musimy swój styl im narzucić aby rozwiązać każdy moment na boisku który stworzy nasz rywal. W tej chwili interesuje mnie tylko spotkanie ze Śląskiem, dlatego nie wybiegam w przyszłość do meczów z Legią i Lechem – deklaruje golkiper.

Czy w szatni Jagi zadziałał „efekt nowej miotły”? – Trener przyszedł, dodał nam świeżości i nowej energii, to jego zasługa. Za tym przyszły wyniki co dało nam uśmiech. Szkoleniowiec rozwiązał pewne tematy nie tylko czysto sportowe, ale także mentalne. Są wyniki, a więc i uśmiech wraca – zauważa wychowanek Borussi Dortmund.

Po meczu z Wartą Nene powiedział, że w tej chwili Jagiellonia zaczyna grę o coś więcej. – Przed meczem mówiłem Nene że ostatnio nie uderzał zza pola karnego. W sobotę strzelił i wpadło, myślę, że mnie posłuchał, więc miałem jakiś udział przy jego bramce (śmiech). Co do tej deklaracji, nie wpadajmy ze skrajności w skrajność. Nie myślmy o Legii, Cracovii i Lechu, teraz mamy Śląsk. Skupmy się na tym, jeżeli ogramy wrocławian to faktycznie, zapewnimy już sobie utrzymanie, ale musimy skupić się na jednym meczu, potem na następnym i dopiero wtedy przekonamy się co nam to da. Ja chcę wygrywać, a nagrody piłkarza meczu dla kolegów z pola oznaczają, że to oni dali nam wygraną – podkreśla Zlatan.

Czy obecnie drużynie trenuje się i pracuje lepiej bez świadomości, że tylko drobna różnica dzieli ich od strefy spadkowej? – Nie mogę powiedzieć, że jeszcze kilka tygodni ciężko się nam trenowało. My przez cały czas mieliśmy przekonanie, że zasługujemy na więcej, a zajmowane przez nas miejsce w żądnym wypadku nie odpowiada potencjałowi tego zespołu. Oczywiście jest trochę łatwiej, ale trener nam powiedział, że różnica między dobrą atmosferą, a arogancją jest niewielka. Jeżeli do dobrej atmosfery doda się lenistwo to nic dobrego z tego nie wynika. Dlatego koncentracja musi być cały czas na najwyższym poziomie – zakończył Zlatan Alomerović.

Jednym ze sponsorów Jagiellonii Białystok jest największy polski bukmacher. Przygotowany został dla fanów Ekstraklasy przez STS kod promocyjny, dzięki któremu można postawić pierwszy kupon ze zwrotem do 100 PLN.

5 / 5. Ocen: 41

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji