Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery AS Roma bliska podpisania umowy z obrońcą Leeds United Diego Llorente

AS Roma bliska podpisania umowy z obrońcą Leeds United Diego Llorente

Jarosław Kowalski

Leeds United i AS Roma są podobno „bliskie” uzgodnienia umowy, na mocy której Diego Llorente dołączy w tym miesiącu do drużyny z Serie A.

Diego Llorente
AS Roma bliska podpisania umowy z obrońcą Leeds United Diego Llorente (foto: Instagram)

Diego Llorente wkrótce dołączy do Romy

Według licznych doniesień włoskich mediów, Llorente ma opuścić Elland Road w ciągu ostatnich 48 godzin okna transferowego. Zrozumiałe jest, że ruch ten byłby początkowym wypożyczeniem z opcją kupna dla strony Jose Mourinho.

Phil Hay z Athletic donosi jednak, że Leeds chce odzyskać „co najmniej” 18 milionów funtów, które Biali zapłacili za 29-latka, co będzie dla Romy zobowiązaniem – a nie opcją – do podpisania kontraktu z obrońcą. Po tym, jak niedawno podpisał przedłużenie kontraktu w klubie, wydaje się, że w hierarchii Leeds nastąpiła zmiana zdania na temat przyszłości Hiszpana.

Przybycie Maxa Robera dodało głębi obronie klubu, Niemiec dołączył do takich zawodników jak Robin Koch i kapitan klubu Liam Cooper. Biorąc pod uwagę ostatnie problemy z kontuzjami tego ostatniego, można się obawiać, że dalsze problemy z kondycją mogą sprawić, że Jesse Marsch będzie miał braki na tej pozycji do końca sezonu.

Doniesienia o tym, że nastolatek Diego Monteiro ma dołączyć do klubu w tym okienku, mogą w pewien sposób złagodzić te frustracje, jednak rozumie się, że obrońca Servette po przybyciu do klubu prawdopodobnie będzie występował w drużynie do lat 21.

Gdy pojawiła się informacja o rychłym odejściu Llorente, kibice w mediach społecznościowych podzielili się swoimi przemyśleniami na temat transakcji, która pojawiła się niespodziewanie.

Źródło: leeds-live.co.uk

5 / 5. Ocen: 5

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji