Magazyn piłkarski Newsy Barcelona – Valencia: Zapowiedź meczu

Barcelona – Valencia: Zapowiedź meczu

Jarosław Kowalski

FC Barcelona zaprasza Valencię CF do swojego domu w słonecznej Katalonii, aby zmierzyć się ze sobą na Spotify Camp Nou. Jest to mecz, który może mieć ogromne znaczenie, dlatego warto mieć go na uwadze.

barcelona - valencia zapowiedź
Barcelona – Valencia: Zapowiedź meczu

Barcelona – Valencia – Kto wygra?

Mecz pomiędzy drużyną zajmującą pierwsze miejsce w La Liga Santander a drużyną zajmującą 19 miejsce w dywizji, na papierze wydaje się być dość jednostronny. Jednak, jak już wielokrotnie udowodniono w ostatnich tygodniach, pozycja w lidze wydaje się być niczym więcej, jak tylko gromadzeniem punktów, gdy nadchodzi dzień meczu.

Gdyż po gwizdku, to właśnie te 90 minut dyktuje, kto był lepszą drużyną tego dnia, a nie punkty zdobyte przed nim.

Z tego punktu widzenia FC Barcelona powinna podejść do tego meczu, nie lekceważąc w żadnym stopniu Valencii. W meczu z Almerią tak właśnie zrobili i zmarnowali świetną okazję, aby przedłużyć swoją passę. Teraz nie ma już miejsca na takie błędy, muszą zapewnić sobie kontynuację zwycięskiej drogi.

Przed tym meczem FC Barcelona ma na koncie 4 zwycięstwa i jedną porażkę w ostatnich 5 meczach La Liga. Jednak ostatni mecz wygrała z Realem Madryt na Santiago Bernabeu. Jak to zwykle bywa, zwycięstwo w El Clasico może pomóc zwycięskiej drużynie w dłuższej perspektywie, jeśli chodzi o odnowioną i zrewitalizowaną mentalność i pewność siebie.

Z kolei po stronie Valencii CF sytuacja wygląda fatalnie. 4 porażki i jedna wygrana sprawiają, że tendencja niepokojącego sezonu dla drużyny z Walencji nadal się utrzymuje. Zajmując 19. miejsce i stojąc w obliczu ogromnego zagrożenia spadkiem, drużyna ma 23 punkty w 23 meczach, odnosząc 6 zwycięstw, 5 remisów i 12 porażek w całym sezonie.

ZOBACZ: Barcelona vs Valencia typy i składy.

FC Barcelona będzie miała nadzieję na zwycięstwo w tym spotkaniu, pomimo kluczowej nieobecności nie tylko kilku podstawowych zawodników, ale również samego menedżera Xaviego Hernandeza, który będzie musiał oglądać mecz z trybun z powodu zawieszenia.

5 / 5. Ocen: 5

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji