Magazyn piłkarski Newsy Burić przed Piastem: To będzie mecz o 6 punktów

Burić przed Piastem: To będzie mecz o 6 punktów

Maksymilian Nowak

To mecz o 6 punktów, ale pozostało jeszcze wiele spotkań do końca sezonu i każde tak naprawdę jest dla nas ważne – mówi Jasmin Burić przed meczem Zagłębie Lubin – Piast Gliwice.

Wywiad
Burić przed Piastem: To będzie mecz o 6 punktów

Wywiad z Jasminem Buriciem przed meczem Zagłębie – Piast

Jasmin, na początek pytanie o mecz z Legią Warszawa. Jak podsumowałbyś to spotkanie i czego według Ciebie zabrakło, by w końcówce doprowadzić do wyrównania?

– Myślę, że szkoda tej pierwszej połowy. Legia była lepsza i zasłużenie przez tę pierwszą część spotkania prowadziła. Mieliśmy jedną dobrą sytuację Chodyny, ale nie padła bramka. Drugą połowę już lepiej zagraliśmy i szkoda tej kolejnej bramki. Legia miała dwie bramki przewagi i ciężko było ich dogonić. Nie udało nam się wyciągnąć niestety więcej. 

Przed nami mecz z sąsiadem w tabeli, Piastem Gliwice. Zgodzisz się, że z uwagi na sytuację obu klubów, będzie to być może jeden z najważniejszych meczów dla nas w tym sezonie i spotkanie o przysłowiowe 6 punktów?

– Oczywiście, że to mecz o 6 punktów, ale pozostało jeszcze wiele spotkań do końca sezonu i każde tak naprawdę jest dla nas ważne nie tylko to teraz. Ale oczywiście musimy się postarać, żebyśmy wygrali ten mecz. Wiemy o co gramy. 

Jakie wskazałbyś mocne strony Piasta Gliwice?

– Moim zdaniem Piast ma bardzo dobry skład. Patrząc przez pryzmat nazwisk w tej drużynie, nigdy bym nie powiedział, że będą tak nisko w tabeli. Myślę, że są bardzo groźni w ataku i też dobrzy w środku pola. Myślę, że trener Fornalik zna ich bardzo dobrze i nas odpowiednio przygotuje do tego meczu. 

Na koniec zapytam Cię o rywalizację między słupkami. W kadrze jest młody, utalentowany Kacper Bieszczad, niedawno do zespołu dołączył doświadczony Sokratis Dioudis. Razem z Tobą jest więc trzech bramkarzy z aspiracjami na grę w wyjściowej jedenastce. Powiedz, jak Ty się zapatrujesz na tę rywalizację?

– Myślę, że jest to normalne – każdy chce grać i każdy walczy o swoje. To trener ma ostateczną decyzję co do tego, kto będzie grał. Myślę, że jest to pozytywna sprawa, kiedy mamy między sobą dobrą rywalizację i możemy tylko na tym zyskać, stając się coraz lepszymi.

4.9 / 5. Ocen: 50

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji