Magazyn piłkarski Newsy Cel Arsenalu, Ivan Fresneda na razie nie odejdzie z Valladolid

Cel Arsenalu, Ivan Fresneda na razie nie odejdzie z Valladolid

Jarosław Kowalski

Według Fabrizio Romano, Arsenal nie podpisze w tym miesiącu kontraktu z cudownym chłopcem z Realu Valladolid, Ivanem Fresnedą. W poniedziałek poinformowano, że Fresneda jeszcze tego samego dnia podejmie decyzję między liderami Premier League a Borussią Dortmund.

Ivan Fresneda
Cel Arsenalu na razie nie odejdzie z Valladolid (foto: Instagram)

Ivan Fresneda celem transferowym nie tylko Arsenalu

Oba kluby uzgodniły z klubem La Liga opłatę w wysokości 13,1 mln funtów, przy czym według Guillermo Rai 18-latek ma pozostać w Hiszpanii do końca sezonu. Dla Fresnedy bardzo atrakcyjna byłaby przeprowadzka do Dortmundu lub Arsenalu, gdzie w obu klubach miałby szansę na grę w pierwszej drużynie.

Arsenal zdecydowanie priorytetowo traktuje podpisanie umowy z pomocnikiem Brighton Moisesem Caicedo i już dwie duże oferty zostały odrzucone przez Mewy.

Pomimo doniesień o uzgodnieniu ceny, ekspert ds. transferów twierdzi, że „umowa nigdy nie została zawarta”, a zawodnik „oczekuje”, że zostanie.

Jednak „następnym krokiem” dla Fresnedy jest przeprowadzka do „czołowego klubu latem”. Letnia przeprowadzka może być trudniejsza dla Arsenalu i Dortmundu, które mają więcej czasu. Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby takie kluby jak Real Madryt i Barcelona rzuciły się do walki o zawodnika, który jest bardzo wysoko oceniany w Hiszpanii.

W związku z tym, że ruch za Fresneda jest wykluczony, interesujące będzie, czy Arsenal pozwoli Cedricowi Soaresowi opuścić klub. Portugalski prawy obrońca jest podobno bliski przejścia do Fulham na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu.

Transakcja prawdopodobnie zostanie sfinalizowana, ponieważ pojawiły się doniesienia, że Mikel Arteta był skłonny pozwolić Fresnedowi pozostać do lata w Vallodolid.

Sky Sports uważa, że wypożyczenie Cedrica zostanie sfinalizowane przed terminem transferów. Portugalski obrońca jest jednym z niewielu zawodników w składzie Arsenalu z dużym doświadczeniem. W wieku 31 lat Cedric nie jest już w pełni sił, a Benjamin White świetnie radzi sobie na prawej obronie.

Źródło: Sky Sports

5 / 5. Ocen: 5

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji