Magazyn piłkarski Newsy Jose Mourinho kpi z Tottenhamu w związku z nieudanym transferem Kim Min-jae

Jose Mourinho kpi z Tottenhamu w związku z nieudanym transferem Kim Min-jae

Jarosław Kowalski

Jose Mourinho uderzył w swój były klub Tottenham po tym, jak za jego kadencji nie udało się podpisać kontraktu z Kim-min Jae. Portugalczyk podkreślił, jak daleko zaszedł obrońca od czasu, gdy Spurs nie chcieli wyrównać ceny wywoławczej.

Jose Mourinho
Jose Mourinho kpi z Tottenhamu w związku z nieudanym transferem Kim Min-jae

Kim Min-jae był za drogi dla Tottenhamu

Kim był często łączony z przejściem do Tottenhamu, już od lata 2020 roku. W styczniu 2021 r., sześć miesięcy przed tym, jak opuścił klub Chinese Super League Beijing Guoan i dołączył do Fenerbahce, znów zaczęto o nim mówić.

26-latek przeniósł się do Napoli latem ubiegłego roku i zdobył pozycję czołowego obrońcy w Serie A. Napoli ma 12 punktów przewagi nad resztą tabeli, na co duży wpływ miały jego występy w ataku.

W niedzielę Romę Mourinho czeka wyjazd do liderów ligi włoskiej. Przed meczem Mourinho mówił o swoim podziwie dla Kima.

Ujawnił, że odbył prywatne rozmowy z Kimem na temat przeprowadzki do północnego Londynu. Jednak Spurs byli gotowi zapłacić tylko połowę jego ceny wywoławczej.

Mourinho powiedział: „Chciałem podpisać kontrakt z Kim Min-jae, gdy byłem w Tottenhamie. Odbyłem z nim kilka rozmów FaceTime.

„Nasza oferta wynosiła 5 mln euro, [Beijing Guoan] chciało za Kima 10 mln euro, a dla Tottenhamu nie było to wtedy możliwe. Teraz spójrzmy na Kima i jego poziom, to topowy zawodnik”.

Napoli podpisało Kima z Fenerbahce za kwotę około 16 milionów funtów. Ale jego wartość wzrosła po występach w tym sezonie.

5 / 5. Ocen: 5

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji