Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Kibice nie zawiedli podczas 1. kolejki Ekstraklasy!

Kibice nie zawiedli podczas 1. kolejki Ekstraklasy!

Maksymilian Nowak

Liga ruszyła z olbrzymim rozmachem, kipiącym entuzjazmem i wielkimi emocjami. Na meczach 1. kolejki Ekstraklasy zgromadziło się aż 102 050 kibiców, co stanowi imponującą liczbę widzów na trybunach. Największe zainteresowanie wywołał mecz pomiędzy Legią Warszawa a ŁKS Łódź, który obserwowało 26 584 kibiców na stadionie przy ul. Łazienkowskiej.

Kibice nie zawiedli podczas 1. kolejki Ekstraklasy!
Kibice nie zawiedli podczas 1. kolejki Ekstraklasy!

Ponad 100 tys. kibiców powitało Ekstraklasę

Frekwencyjne podium 1. kolejki należy także do spotkań w Łodzi i Zabrzu. Widzew i Puszcza mieli wsparcie 17 098 oddanych fanów, podczas gdy mecz Górnika z Radomiakiem przyciągnął aż 16 543 widzów. Również mecz Korony Kielce z Śląskiem Wrocław cieszył się dużym zainteresowaniem, gdyż na stadionie pojawiło się 12 266 fanów w poniedziałkowy wieczór.

Marcin Animucki, prezes Ekstraklasy SA, docenił wysiłki klubów w przygotowaniach do inauguracyjnej serii spotkań oraz zaangażowanie specjalistów od marketingu i ticketingu. Obecność ponad stu tysięcy kibiców wpłynęła pozytywnie na odbiór pierwszych meczów sezonu.

Dodatkowo, efektem tej ogromnej frekwencji na stadionach jest rekordowa średnia widzów w 1. kolejce, wynosząca 11 339 tysięcy. To najwyższa średnia frekwencja wśród wszystkich inaugurujących kolejki w XXI wieku.

Nie brakuje powodów do radości dla organizatorów. W tym sezonie, celem Ekstraklasy SA, jest przekroczenie bariery 3 milionów kibiców obecnych na meczach ligowych. Już w 3. kolejce liga otworzy nowy stadion, na którym będzie występować Radomiak Radom, co niewątpliwie zachęci fanów do liczniejszego uczestnictwa w wydarzeniach piłkarskich.

Niesamowity start, emocje na boiskach i trybunach oraz wyjątkowe widowiska – to obietnice na kolejne spotkania w tej ekscytującej sezonowej rywalizacji!

Wkrótce kolejne spotkania Ekstraklasy. Aktualne kursy na zbliżające się mecze można sprawdzić u bukmachera STS. Kod vouchera „BETONLINE” pozwala teraz na odebranie 100 PLN jako zakład bez ryzyka!

5 / 5. Ocen: 29

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji