Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Jacek Magiera wraca do Ekstraklasy!

Jacek Magiera wraca do Ekstraklasy!

Michał Reszczyński

Tego się nikt nie spodziewał. Jacek Magiera wraca na ławkę trenerską. Były trener m. in. Legii Warszawa ponownie poprowadzi Śląsk Wrocław.

Jacek Magiera
Jacek Magiera wraca do Ekstraklasy! fot. Krystyna Pączkowska/slaskwroclaw.pl

Jacek Magiera poprowadzi Śląsk Wrocław!

Śląsk nie ma ostatnio łatwego czasu. Na obecnym etapie sezonu drużyna plasuje się dopiero na szesnastym miejscu tabeli, a od niespełna dwóch miesięcy nie udało im wygrać żadnego meczu. Ewentualna możliwość wypadnięcia z piłkarskiej elity sprawiła, że szefostwo klubu postanowiło pożegnać się z Ivanem Djurdjeviciem.

Na poznanie jego następcy nie czekaliśmy długo, bowiem w piątkowe popołudnie ogłoszono, że stery obejmuje Jacek Magiera.

Doskonale wiemy, jak dobrym warsztatem trenerskim dysponuje Jacek Magiera. Miał okazję pracować z większością zawodników z obecnej kadry, zna bardzo dobrze nasz klub, a rozmowy, które odbyliśmy, potwierdziły tylko, że podejdzie do tego zadania z wielką determinacją. Jesteśmy przekonani, że Jacek Magiera pomoże drużynie Śląska i dziękujemy mu, że zgodził się przejąć zespół, wznawiając współpracę w ramach wcześniej zawartego kontraktu – powiedział prezes Piotr Waśniewski.

Jak już wiadomo, Jacek Magiera wraca do pracy na zasadach starego kontraktu. 46-latek pełnił funkcję trenera Śląska od marca 2021 do marca 2022 roku. Następnie został zwolniony, jednak jego kontrakt pozostawał ważny. Umowa wygaśnie dopiero wraz z końcem obecnego sezonu. Można się spodziewać, że w przypadku osiągnięcia wyznaczonych celów sportowych włodarze klubu zaproponują Magierze nowy kontrakt.

Do sztabu szkoleniowego dołączają także Tomasz Łuczywek (II trener) oraz Miłosz Gładoch (trener bramkarzy). Jak wiadomo asystentem trenera będzie Marcin Dymkowski, natomiast za przygotowanie motoryczne odpowiadać będą Krzysztof Kapelan Przemysław Parus. Z kolei rolę analityka obejmie Andrzej Gomołysek.

Magiera zadebiutuje w nowej roli już w niedzielę. Wrocławianie zmierzą się na wyjeździe z Górnikiem Zabrze.

Przeczytaj również:

5 / 5. Ocen: 51

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji