Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Jacek Magiera „nowym” trenerem Śląska Wrocław

Jacek Magiera „nowym” trenerem Śląska Wrocław

Michał Reszczyński

Jacek Magiera zostaje na dłużej w Śląsku Wrocław! Szkoleniowiec podpisał kontrakt obowiązujący do końca rozgrywek 2024/2025.

Jacek Magiera
fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Jacek Magiera zostaje w Śląsku Wrocław!

Jacek Magiera był opiekunem Śląska przez rok, od marca 2021 roku. Poprowadził Trójkolorowych w 39 meczach i wywalczył w tym czasie awans do eliminacji Ligi Konferencji Europy. Niestety z powodu słabych wyników sportowych szefostwo klubu podjęło decyzję o zwolnieniu 46-letniego trenera. Do Śląska wrócił pod koniec kwietnia bieżącego roku. Powrót Magiery na ławkę trenerską Śląska sprawił, że drużyna zaczęła się prezentować o wiele lepiej na boisku. W związku z tym włodarze klubu postanowili dać mu drugą szansę.

Jacek Magiera przejął drużynę w momencie, gdy liczyło się tylko jedno – utrzymać Śląsk w Ekstraklasie. Wykonał to zadanie, a ponadto w każdym kolejnym meczu zespół pod jego wodzą grał znacznie lepiej. Potwierdził tym samym, że nawet w tak krótkim czasie potrafi wykorzystać potencjał naszych zawodników. Uznaliśmy, że przedłużenie współpracy z Jackiem Magierą jest w tym momencie naturalnym krokiem – powiedział Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław.

Nie miałem żadnych wątpliwości, gdy pojawiła się możliwość powrotu do Śląska pod koniec sezonu. Było to wielkie wyzwanie i zarazem doświadczenie, którego nie da się nabyć na żadnym z trenerskich kursów. Najważniejsze, że zrealizowaliśmy cel i Śląsk nadal będzie grał w Ekstraklasie. Cieszę się, że będę kontynuował pracę we Wrocławiu, bo kibice w tym mieście są spragnieni dobrej piłki i będziemy chcieli sprostać tym oczekiwaniom – stwierdził Jacek Magiera po podpisaniu nowej umowy ze Śląskiem.

Największe sukcesy w roli szkoleniowca Jacek Magiera odniósł za sterami Legii Warszawa. Prowadząc Wojskowych zdobył mistrzostwo Polski, prowadził również drużynę w rozgrywkach Ligi Mistrzów i Ligi Europy.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

5 / 5. Ocen: 60

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji