Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Gwiazdor Śląska Wrocław odwiedził uczniów jednej ze szkół podstawowych

Gwiazdor Śląska Wrocław odwiedził uczniów jednej ze szkół podstawowych

Michał Reszczyński

W piątek, 1 grudnia, Matias Nahuel spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 108 we Wrocławiu. Tematem przewodnim wydarzenia była gra fair play, choć nie zabrakło również pytań spoza tematyki piłki nożnej, a także małego pokazu piłkarskich umiejętności.

Gwiazdor Śląska Wrocław odwiedził uczniów jednek ze szkół podstawowych fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl

Matias Nahuel edukował uczniów na temat fair play

Hiszpan został zaproszony na spotkanie z uczniami Szkoły Podstawowej przy ulicy Chrobrego w ramach projektu edukacyjnego „Gra Fair Play” prowadzonego przez tę placówkę. Piłkarz opowiadał o pięknie futbolu, a warto dodać, że uczniowie byli należycie przygotowani – na publiczności nie zabrakło klubowych barw, a na przywitanie gospodarze odśpiewali gromkie „Hej Śląsk”.

Piłkarz podczas rozmowy odniósł się do sytuacji z meczu z Cracovią, po której dostał czerwoną kartkę. – Na pewno bym tego jeszcze raz nie zrobił, tak nie należy robić. Trzeba zachowywać się odpowiednio i pamiętać o tym, żeby grać fair w każdej sytuacji, nawet gdy emocje buzują – mówił dzieciom Nahuel. – Niestety, ja tak się nie zachowałem i teraz mam karę, nie mogę grać z moim zespołem. Trzeba nad sobą pracować, by stawać się lepszym, pod względem piłkarskim i nie tylko – dodał.

Najmłodsi mieli wiele różnych pytań dotyczących piłki nożnej, a chyba największe poruszenie wywołała informacja, że „Nahu” w przeszłości grał przeciwko Leo Messiemu. Na spotkaniu nie zabrakło również pytania o przyszłość pomocnika WKS-u.

Jesteśmy w trakcie rozmów i negocjacji, mam nadzieję, że szybko osiągniemy porozumienie. Chciałbym zostać w Śląsku, bo czuję się tu dobrze – przyznał Matias Nahuel.

W spotkaniu wziął udział również Maciej Suszczyński, trener asystent w sztabie Jacka Magiery, kierujący działem analiz, który pomógł w tłumaczeniu pytań i odpowiedzi. Po rozmowie z dziećmi przyszła pora na mały pokaz sztuczek piłkarskich w wykonaniu piłkarza, a także na wspólne zdjęcia i autografy.

Który najlepszy?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO2222 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych firm 2023

5 / 5. Ocen: 55

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji