Magazyn piłkarski NewsyPiłka nożnaTransfery Aleks Petkov dołączył do Śląska Wrocław

Aleks Petkov dołączył do Śląska Wrocław

Maksymilian Nowak

Bułgarski środkowy obrońca, Aleks Petkov, dołączył do drużyny Śląska Wrocław z umową do końca czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o dwa lata.

Aleks Petkov dołączył do Śląska Wrocław
Aleks Petkov dołączył do Śląska Wrocław (fot. Adriana Ficek/slaskwroclaw.pl)

Petkov, mający 23 lata i mierzący 193 centymetry wzrostu, rozpoczynał swoją piłkarską karierę w Czerno More Warna w Bułgarii. Następnie przeniósł się do Szkocji, gdzie reprezentował barwy Heart of Midlothian, a także grał na zasadzie wypożyczenia w Berwick Rangers, Clyde FC i Brechin City. W 2020 roku powrócił do rodzimej Bułgarii, dołączając do Lewskiego Sofia, a później przeszedł do Ardy Kyrdżali, gdzie występował przez ostatnie dwa sezony, rozgrywając 54 spotkania i zdobywając jednego gola.

Dyrektor sportowy Śląska Wrocław, David Balda, wyraził swoje zadowolenie z transferu, podkreślając, że środek obrony był pozycją wymagającą wzmocnień w zespole. Balda opisał Petkova jako wysokiego, silnego zawodnika, zdolnego do gry głową i wygrania pojedynków z napastnikami. Młody obrońca posiada już spore doświadczenie, zarówno klubowe, jak i reprezentacyjne, co ma przynieść jakość w defensywie Śląska.

Nowy nabytek Śląska Wrocław ma na swoim koncie również dwukrotne występy w reprezentacji Bułgarii. Zadebiutował w seniorskiej kadrze w marcu 2022 roku w meczu towarzyskim przeciwko Katarowi, który zakończył się zwycięstwem Bułgarii 2:1. Niedawno Petkov zagrał także w spotkaniu eliminacyjnym mistrzostw Europy 2024 z Litwą, które zakończyło się remisem 1:1.

Sam zawodnik wyraził swoje zobowiązanie do walki na boisku, zapewniając kibiców Śląska, że zawsze będzie dawał z siebie wszystko na treningach i meczach. Petkov podziękował klubowi i miastu za pozytywne wrażenie, jakie na nim zrobili, i nie może się doczekać pierwszych spotkań w Ekstraklasie. Nowy rozdział w jego karierze zaczyna się tutaj, we Wrocławiu.

Jako ciekawostkę można dodać, że Aleks Petkov kontynuuje rodzinne tradycje piłkarskie, ponieważ jego ojciec, Milen Petkov, również był zawodowym piłkarzem. Milen Petkov odnotował najwięcej występów w klubach CSKA Sofia i AEK Ateny. Był także uczestnikiem mistrzostw świata w 1998 roku i mistrzostw Europy w 2004 roku. Młodszy Petkov przyznał, że jego ojciec miał duży wpływ na decyzję o wyborze piłki nożnej jako kariery, ale nigdy nie czuł się przymuszany do tego.

Umowa zawarta z Petkovem obowiązuje do końca sezonu 2023/2024, z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. Piłkarz będzie reprezentował Śląsk Wrocław z numerem 5 na koszulce.

Źródło: Xup.pl

5 / 5. Ocen: 19

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji