Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Runjaić: Skupiamy się na sobie. Wszystko inne nas nie interesuje!

Runjaić: Skupiamy się na sobie. Wszystko inne nas nie interesuje!

Maksymilian Nowak

Kosta Runjaić przed meczem z Wartą Poznań zdaje sobie sprawę z atutów rywali, jednak podkreśla, że w szeregach Legii wszyscy skupiają się na własnych celach.

Kosta Runjaić
Kosta Runjaić (fot. YouTube/Legia Warszawa)

Kosta Runjaić przed meczem z Wartą Poznań (wypowiedzi)

– W naszej lidze nie ma łatwych meczów. Warta charakteryzuje się dobrą organizacją gry, szczególnie w obronie. Nasi rywale tracą bardzo mało bramek. Już teraz utrzymali się w lidze, a w czasie sezonu nabrali apetytu na więcej. My jednak skupiamy się na swoich celach i podążamy własną drogą. Chcemy zagrać dobre spotkanie i po prostu wygrać. Każde zwycięstwo przybliża nas do celu, który założyliśmy sobie przed sezonem. Skupiamy się nad sobie. Wszystko inne nas nie interesuje. 

– Zapowiedziałem, że będziemy rotować. Do tego dochodzą rzeczy, które wydarzyły się w ostatnim czasie. Infekcja Tomasa Pekharta i uraz mięśniowy Ernesta Muciego. Tych piłkarzy nie będzie w kadrze na jutrzejszy mecz. Dodatkowo niedostępni będą Blaz Kramer i Mattias Johansson. Blaz zagra w meczu rezerw. Bardzo cieszę się, że jego męczarnia z kontuzją powoli dobiega końca. Jutro zobaczycie natomiast, kto stanie między słupkami. Sytuacja na tej pozycji jest komfortowa, nie musimy niczego przyśpieszać. To dla mnie bardzo ważne. 

– Jestem bardzo zadowolony, że Patryk Kun do nas dołączył. To znakomity zawodnik, który ma dużą jakość. Naszą ambicją jest powrót do gry na wielu frontach. Musimy mieć dobrą nie tylko pierwszą jedenastkę, ale także szeroką kadrę. Obserwowaliśmy Patryka, który dojrzewał w Rakowie jako człowiek i piłkarz. Dobrze radzi sobie w ustawieniu, w którym my gramy. Na pewno wniesie dużo jakości do naszej drużyny. To reprezentant Polski, który jest w świetnym dla piłkarza wieku. Bardzo się cieszę, że transfer zamknęliśmy jeszcze przed początkiem okienka. Jeżeli Filip Mladenović zostanie w Legii, to na pewno czeka nas ciekawa rywalizacja. Patryk ma świetny charakter, która wpisuje się w naszą politykę. Jakość, osobowość, charakter – wszystko jest w najlepszym porządku. 

– Marek Papszun? Musimy skupić się na sobie. Nie chcemy myśleć o przyszłości innych klubów. Na finiszu Ekstraklasy tworzą się plotki na temat przejścia trenerów i zawodników. Ja się tym nie przejmuję. Moja opinia nie ma tutaj większego znaczenia. Naszym celem jest teraz pokonanie Warty i złamanie jej mocnej obrony. 

– Największą siłą Warty jest kolektyw. Rywale będą mogli zagrać bez presji, mogą podjąć większe ryzyko. Chcemy być czujni i uważni. Musimy podejmować mądre decyzje, gdy będziemy w posiadaniu piłki. Warta to świetnie zgrany zespół, który ma wypracowane automatyzmy. Dużo rozmawialiśmy o naszych piątkowych rywalach z drużyną. Teraz musimy potwierdzić naszą dobrą dyspozycją.

Już teraz sprawdzić można typy dnia na zbliżający się weekend z rozgrywkami krajowymi w piłce nożnej.

5 / 5. Ocen: 33

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji