Magazyn piłkarski Newsy Korona Kielce straciła ważnego piłkarza

Korona Kielce straciła ważnego piłkarza

Michał Reszczyński

Saša Balić opuścił szeregi Korony Kielce. Czarnogórzec zdecydował się na zmianę klubowych barw z powodu utraty miejsca w wyjściowym składzie.

Korona Kielce straciła ważnego piłkarza
Korona Kielce straciła ważnego piłkarza

33-letni stoper wybrał nowy klub. Będzie występował w Gruzji

Saša Balić dołączył do „Koroniarzy” początkiem lipca 2022 roku. Po trwającej pół roku przygodzie defensor zdecydował się opuścić klub. O jego odejściu mówiło się nieoficjalnie od pewnego czasu.

14-krotny reprezentant kraju dołączy do mistrza Gruzji Dinamo Batumi. Z nowym klubem 33-latek już jakiś czas temu uzgodnił wszelkie warunki umowy i przeszedł pomyślnie testy medyczne, a nie dawno podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia.

Można się spodziewać, że Batumi będzie ostatnim klubem Balicia przed emeryturą. Krótko po dołączeniu do Korony sam zawodnik zdradził, że będzie grał w piłkę nożną maksymalnie przez dwa lata. Zapytany przez dziennikarza TVP Sport o to, czy wiąże przyszłość z handlem nieruchomości odpowiedział:

Mam kilka mieszkań, odwiedza je dużo turystów. Ale teraz, wraz z moim najlepszym przyjacielem, planujemy wybudować halę do gry w piłkę 5×5. Poza tym myślimy o stworzeniu akademii piłkarskiej – mamy już na to plan, zgłosiliśmy papiery do miasta i czekamy na pozwolenie. Jeśli je dostaniemy, szybko zaczniemy działać. Dużo zależy od polityki miasta. Myślę, że nam pozwolą, ale jeśli nie mamy jeszcze czas – odpowiedział.

Sasa Balić grał między innymi w takich klubach jak OFK Belgrad, Krywbasa Krzywy Róg, Metalurga Zaporoże, FK Sarajevo i CFR Cluj. Przez pięć lat występował na naszych boiskach w barwach Zagłębia Lubin, w którym rozegrał 129 meczów w PKO Ekstraklasie. W tym czasie zdobył sześć bramek i zaliczył 10 asyst. Po wygaśnięciu umowy został zakontraktowany przez Koronę Kielce.

5 / 5. Ocen: 25

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji