Magazyn piłkarski Newsy Lautaro Martinez: Każdy mecz to walka

Lautaro Martinez: Każdy mecz to walka

Jarosław Kowalski

Lautaro Martinez nie jest zdziwiony, że Interowi udało się zdobyć trzy punkty z Cremonese, zachęcając swoich podopiecznych do skupienia się na Atalancie przed Milanem. „Każdy mecz to walka”.

Lautaro Martinez inter
Lautaro Martinez: Każdy mecz to walka

Inter goni Napoli w Serie A

Nerazzurri przegrywali 1:0 na Stadio Giovanni Zini po strzale Davida Okereke. Jednak Lautaro Martinez odwrócił losy spotkania, zdobywając po przerwie dwa gole: pierwszy po odbiciu od poprzeczki Edina Dzeko, a drugi po odbiciu od Johana Vasqueza.

Dla Argentyńczyka była to szczególna okazja – po raz pierwszy w meczu Serie A założył opaskę kapitańską od początku.

„To ważne punkty, ponieważ po porażce w 10 osób ciężko pracowaliśmy i dziś musieliśmy przywieźć trzy punkty do Mediolanu. To była walka, ale musimy być gotowi, bo od tej pory każdy mecz będzie walką” – powiedział DAZN Lautaro.

To była jego 11. bramka w Serie A w tym sezonie, więc zapytano go, czy uda mu się osiągnąć cel 20 w tej kampanii.

„Mam nadzieję, że uda mi się osiągnąć maksimum, ponieważ będzie to oznaczało, że pomogłem drużynie, a to jest najważniejsze. Chcę pomóc Interowi, moim kolegom z drużyny, pracownikom i kibicom”.

Wydaje się, że Napoli jest liderem w czołówce, a za nim toczy się walka o miejsca w Lidze Mistrzów.

„Ścigamy się tylko z samymi sobą, ponieważ straciliśmy dużo punktów, na szczycie jest duża przepaść, a Napoli gra jutro. Musimy być spokojni, skupić się na sobie i kontynuować poprawę”.

W przyszłym tygodniu odbędą się Derby della Madonnina z rywalami z Mediolanu, ale Lautaro Martinez nie chce o tym słyszeć aż do ćwierćfinału Coppa Italia, który odbędzie się we wtorek wieczorem.

„Najpierw mamy Atalantę, musimy odzyskać energię, ponieważ grają oni szczególny rodzaj futbolu. To też będzie jak wojna, a potem w derbach będzie kolejny finał, jak ten z Milanem.”

5 / 5. Ocen: 6

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji