Magazyn piłkarski NewsyEkstraklasa Macron i Lech podpisują nową umowę

Macron i Lech podpisują nową umowę

Maksymilian Nowak

Producent odzieży Macron będzie współpracował z Lechem Poznań aż do 2028. Z okazji nowego kontraktu dla kibiców Lecha przygotowano specjalną promocję na koszulki.

Macron i Lech podpisują nową umowę
Macron i Lech podpisują nową umowę (fot. lechpoznan.pl/Przemysław Szyszka)

Lech i Macron z umową do 2028 roku

Macron, który powstał ponad 50 lat temu we Włoszech, sponsorem technicznym Kolejorza został w 2018 roku. Od tego momentu cechą charakterystyczną profesjonalnych linii sportowych jest możliwość tworzenia w pełni dedykowanych i nieszablonowych projektów, które co roku są widoczne na koszulkach, w jakich grają lechici.

Myślę, że obie strony są bardzo zadowolone ze współpracy, stąd decyzja o kontynuacji przez kolejne pięć lat, czyli do 2028 roku. Bardzo cenimy sobie indywidualne podejście Macrona do Lecha, do naszych potrzeb, naszej historii. Niezwykle istotne jest dla nas to, że możemy przygotować wspólnie specjalnie dedykowane dla nas trykoty – mówi prezes Lecha Poznań, Karol Klimczak. 

Odzwierciedlenie tego podejścia znajdujemy we wzornictwie, które potem prezentujemy i sprzedajemy naszym kibicom. Z tego bardzo się cieszymy, bo te niuanse, detale są bardzo interesujące i podnoszą jakość naszych wyrobów. To nie są rzeczy katalogowe, gdzie producent mówi, że proszę spojrzeć na stronę numer 40 i wybrać oferowaną tam niebieską koszulkę, tylko nasi graficy i ci z Macrona pracują wiele miesięcy, żeby stworzyć taki projekt, który będzie potem na koszulkach. To sobie niezwykle cenimy – dodaje.

Macron podkreśla, że związał się z jednym z najbardziej utytułowanych polskich klubów, który dodatkowo pracuje na swoją markę również w europejskich pucharach. Niezwykle istotne dla włoskiej firmy było to, że mogła być częścią obchodów stulecia oficjalnej rejestracji najpopularniejszego klubu w Wielkopolsce i wspólnie mogliśmy wtedy świętować ósme w historii klubu mistrzostwo Polski.

Odnowienie naszej umowy przedłużyło naszą współpracę z Lechem do dziesięciu lat i umocniło naszą wzajemną więź, która powstała po raz pierwszy w 2018 roku – wyjaśnia prezes Macrona, Gianluca Pavanello. – Nasze relacje wykraczają daleko poza dostarczanie strojów i opierają się na wzajemnym szacunku oraz przyjaźni. Sezon po sezonie nasza kooperacja doprowadziła do produkcji kolekcji, które opowiadały historię klubu poprzez połączenie stylu, zaawansowanych parametrów technicznych oraz innowacyjnych rozwiązań projektowych i zawsze cieszyły się ogromną popularnością wśród kibiców wypełniających stadion przy Bułgarskiej w Poznaniu – mówi.

Warto dodać, że Kolejorz zyskuje nie tylko dobrej jakości sprzęt sportowy, ale również finansowo. – Umowa dzieli się na dwa elementy. Ten, w którym Macron dostarcza nam koszulki i odzież sportową do użytku przez nasze zespoły, a także marketingowy. Trzeba powiedzieć, że tu jest wymiar czysto sponsoringowy, bo to jest w tym momencie nasz drugi największy sponsor. To też jest dla nas bardzo ważne – mówi prezes Klimczak.

Specjalna promocja!

I na koniec niespodzianka dla kibiców. Z okazji przedłużenia współpracy przygotowaliśmy bowiem specjalną promocję – od teraz do czwartku (2 marca) do końca dnia wszystkie produkty Macrona będą dostępne ze zniżką 28 procent! Z tego rabatu będzie można skorzystać w każdej Stacji Kolejorz, a także poprzez zamówienie w naszym sklepie internetowym pod adresem: sklep.lechpoznan.pl. Dodajmy, że wyjątkowo oferta nie obowiązuje na produkty, które wcześniej zostały przecenione.

Obecnie Lech Poznań jest jedynym polskim zespołem występującym w europejskich pucharach (gra w Lidze Konferencji UEFA). Aktualny mistrz Polski to również pierwszy klub z naszej ekstraklasy, który w tym wieku przeszedł min. jedną rundę na wiosnę w rozgrywkach międzynarodowych.

4.8 / 5. Ocen: 104

Podobne artykuły

MagazynPilkarski.pl – Twoje źródło sportowych informacji